Powstanie centrum pozyskujące pracowników do ruchu związkowego

Przedstawiciele związków zawodowych z całej Europy obradowali na temat wyzwań dla ruchu związkowego w zmieniających się silnie warunkach działania gospodarki światowej, w której cyfryzacja odgrywają coraz większą rolę, także w sferze usług.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Powstanie centrum pozyskujące pracowników do ruchu związkowego

PODZIEL SIĘ


Autor: DlaHandlu.pl

dlahandlu.pl

18 mar 2016 14:29


W dniach 14 – 16 marca 2016 r. w Rzymie odbył się IV Zjazd UNI Europa. Podczas zjazdu ogłoszono powołanie środkowoeuropejskiej Centrum Pozyskiwania, które będzie umiejscowione w Polsce i w pierwszym okresie ma skupić się na zrzeszaniu pracowników w Polsce i Czechach, a następnie na Słowacji i Węgrzech.

- Dla związków zawodowych w naszym kraju ma to duże znaczenie – pojawia się bowiem nadzieja na przełom w pozyskiwaniu pracowników do ruchu związkowego. Ośrodek uzwiązkowiania, (tzw. akademia pozyskiwania) którego powołanie ogłoszono w Rzymie, będzie stanowił cenna pomoc w zrzeszaniu pracowników w sieciach ponadnarodowych, które nierówno traktują pracowników w Europie Środkowo-Wschodniej w tym w Polsce. Powstanie tego ośrodka należy odnotować z satysfakcją, ponieważ o problemach pracowników w Polsce dotyczących min. utrudnień w zrzeszaniu wielokrotnie mówił Alfred Bujara, przewodniczący Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ, podczas spotkań z kolegami z UNI Europa, zabiegając o pomoc w ich rozwiązaniu - informuje NSZZ Solidarność sekcja Handel. 

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.