Portugalscy kolejarze chcą odstąpienia od zapowiedzianych redukcji płac oraz planów prywatyzacji

0 0
Portugalscy kolejarze chcą odstąpienia od zapowiedzianych redukcji płac oraz planów prywatyzacji

- Portugalscy kolejarze rozpoczęli we wtorek po południu strajk, domagając się od rządu odstąpienia od zapowiedzianych redukcji płac w spółkach kolejowych oraz planów prywatyzacji. Na kolei zapanował chaos.

Najbardziej burzliwy przebieg protest miał w okolicach dworca Santa Apolonia w centrum Lizbony, gdzie grupa kolejarzy weszła na tory, blokując całkowicie ruch pociągów. Przez niemal dwie godziny 200 demonstrantów odmawiało opuszczenia torowiska.

Wieczorem kilkudziesięciu funkcjonariuszom policji udało się zepchnąć protestujących z trzech blokowanych przez nich linii kolejowych. Zatrzymano kilku najbardziej agresywnych uczestników manifestacji.

W blokadzie torowisk poza pracownikami największego pasażerskiego przewoźnika kolejowego Comboios Portugueses (CP), a także spółek kolei towarowej i naprawy taboru wzięli udział także emerytowani kolejarze.

Pomimo odblokowania przez policję linii kolejowych ruch pociągów pomiędzy Lizboną a Porto, Faro i Evorą jest bardzo utrudniony z powodu udziału wielu maszynistów w strajku.

Głównym powodem wtorkowego strajku na kolei, zorganizowanego pod nazwą Dnia Żałoby Narodowej, jest żądanie odstąpienia rządu premiera Pedra Passosa Coelho od planowanych redukcji płac w spółkach kolejowych oraz od projektu prywatyzacji kolei. Protest ma potrwać do środy rano.

We wtorek po południu pracownicy kolei strajkowali również na dworcach kolejowych w miastach Alfarelos, Faro i Porto. Największy chaos komunikacyjny panuje na podmiejskich liniach w aglomeracji lizbońskiej oraz w Porto.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.