Porozumienie Zielonogórskie żąda podwyżek dla pielęgniarek praktyki

Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia ”Porozumienie Zielonogórskie” przypomina, że Ministerstwo Zdrowia nie przewidziało w swoim rozporządzeniu podwyżek dla tzw. pielęgniarek praktyki. Wzywa ministra zdrowia i prezesa NFZ do skorygowania tej decyzji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Porozumienie Zielonogórskie żąda podwyżek dla pielęgniarek praktyki

PODZIEL SIĘ


Autor: RynekZdrowia.pl

www.rynekzdrowia.pl

28 paź 2015 7:41


”Porozumienie Zielonogórskie” przypomina, że w pierwszej wersji rozporządzenia w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej, w którym przewidziano podwyżki wynagrodzeń dla pielęgniarek i położnych (podpisanego 8 września) minister zdrowia pominął wszystkie pielęgniarki i położne podstawowej opieki zdrowotnej.

Po interwencji Federacji PZ oraz pielęgniarek i położnych POZ, 14 października minister zmienił rozporządzenie, uwzględniając tę grupę (ale nadal tylko część zainteresowanych).

Żadnych podwyżek nie przewidziano bowiem dla tych pielęgniarek POZ, które pomagają bezpośrednio lekarzom w wykonaniu ich świadczeń dla pacjentów.

- Pracy tych pielęgniarek, niestety Panowie nie doceniacie. Nie przewidujecie dla nich podwyżek ani w żadnym z rozporządzeń, ani w umowach w zakresie świadczeń lekarza POZ wynikających z niedawno opublikowanych projektów zarządzeń prezesa NFZ na rok 2016 - napisał Jacek Krajewski, prezes Federacji PZ.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.