Policjanci chcą podwyżek od Ewy Kopacz. Pojadą nawet do Brukseli (publikujemy cały list)

Na 23 lipca policjanci planują demonstrację pod kancelarią premiera. Związkowcy służb mundurowych zasypią też listami premier Ewą Kopacz. List może wysłać każda osoba popierająca protest.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Policjanci chcą podwyżek od Ewy Kopacz. Pojadą nawet do Brukseli (publikujemy cały list)

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

15 lip 2015 21:15


Od kilku lat wynagrodzenia służby mundurowej są zamrożone - nie było waloryzacji płac, nie było podwyżek. Obietnice złożone przez Donalda Tuska w expose z 2011 r. dotyczące wzrostu pensji o 300 zł nie zostały spełnione. Policjanci postanowili walczyć, by Tusk dotrzymał słowa. Deklarują nawet gotowość wyjazdu do Brukseli.

Zdaniem związkowców średnia wysokość przyszłorocznej podwyżki dla funkcjonariuszy nie powinna być niższa niż 600 zł - wzrost wynagrodzeń ma w pierwszej kolejności zrekompensować siedmioletni okres zamrożenia uposażeń.

Policjanci są świadomi, że muszą zawalczyć o swoje podwyżki. Związkowcy zapowiedzieli już akcję protestacyjną przed kancelarią premiera na 23 lipca. Planowane jest również masowe wysyłanie listów do premier Kopacz. Listy będą wysyłać związkowcy, funkcjonariusze, pracownicy służb mundurowych oraz ich rodziny, a także wszystkie inne osoby popierające protest. Akcja ma trwać od 20 do 23 lipca.

„Wysyłanie jak największej liczby listów wzmocni nasze argumenty i siłę naszego protestu” - czytamy w apelu Federacji Związków Zawodowych Służb Mundurowych do policjantów.

W liście do Ewy Kopacz, który może wysłać każdy chętny, funkcjonariusze służb mundurowych wytykają premier nie tylko brak podwyżek, ale również odbieranie „uprawnień socjalnych. Nazywanych propagandowo przywilejami”.

Czego żądają? „Funkcjonariusze i pracownicy oczekują na stabilizację, realizację obietnic i zapewnienie godnej egzystencji na miarę wyzwań nowoczesnego państwa i społeczeństwa” - czytamy w liście.

W najbliższych dniach znana będzie kwota, o jaką wzrośnie uposażenie funkcjonariuszy podległych ministrowi spraw wewnętrznych. Nowe stawki mają obowiązywać od 1 stycznia 2016 roku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.