PKN Orlen: Kolejne spotkanie w sprawie wynagrodzeń 21 lutego

21 lutego odbędzie się kolejne spotkanie w PKN Orlen. Głównym tematem rozmów będzie podwyżka wynagrodzeń dla pracowników spółki skarbu państwa.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PKN Orlen: Kolejne spotkanie w sprawie wynagrodzeń 21 lutego

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/KDS

12 lut 2018 12:35


Jak dodają, porozumienie to powinno być dostosowane do wyzwań, jakie stoją przed firmą, godząc w sposób racjonalny interesy pracodawcy, jak i przedstawicieli pracowników. 

PKN Orlen podał, że zgodnie z ustaleniami stron, kolejne spotkanie negocjacyjne odbędzie się 21 lutego. Do negocjacji zaproszone zostały wszystkie działające w spółce organizacje związkowe - zaznaczył płocki koncern.

Biuro prasowe PKN Orlen zastrzegło jednocześnie, iż do czasu zakończenia rozmów ze związkami zawodowymi spółka nie upowszechnia szczegółowych informacji dotyczących składanych przez strony propozycji.

W miniony czwartek w PKN Orlen odbyło się pierwsze spotkanie nowego prezesa spółki Daniela Obajtka ze związkami zawodowymi.

Według przedstawicieli zakładowych organizacji związkowych, w tym największych z działających tam - związku zawodowego pracowników ruchu ciągłego oraz NSZZ "Solidarność", ustalono wtedy m.in., że rozpoczęte wcześniej, gdy prezesem spółki był jeszcze Wojciech Jasiński, negocjacje płacowe powinny zostać sfinalizowane do końca lutego, jak przewiduje ZUZP.

W spotkaniu ze związkowcami PKN Orlen, które miało charakter informacyjny, oprócz prezesa Obajtka, uczestniczyła także nowa dyrektor kadr w tej spółce - Wioletta Kandziak, która zastąpiła na tym stanowisku odwołaną ostatnio Grażynę Bakę. Związkowcy płockiego koncernu podtrzymali swoje stanowisko, że celem tegorocznych negocjacji płacowych powinien być obligatoryjny wzrost wynagrodzeń.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.