PKN Orlen chce przeprowadzić "rozmowy rozwojowe". Pracownicy są przeciwko

Wprowadzenie przez PKN Orlen tzw. rozmów rozwojowych, to próba kontynuacji oceny rocznej, która pod koniec 2014 roku została skutecznie wypowiedziana przez trzy organizacje związkowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

PKN Orlen chce przeprowadzić "rozmowy rozwojowe". Pracownicy są przeciwko

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

16 wrz 2015 20:21


Jak informuje Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Ruchu Ciągłego w grupie kapitałowej PKN Orlen (MZZPRC), mistrzowie na niektórych wydziałach zakładu produkcyjnego w Płocku otrzymali od swoich kierowników polecenia przesłane drogą mailową, aby dokonali tego typu rozmów z pracownikami.

MZZPRC stoi na stanowisku, że nie jest to dokument obowiązujący, a wręcz niezgodny z zapisami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy dla Pracowników PKN Orlen, bo pracodawca nie negocjował go, ani w jakikolwiek sposób nie uzgadniał lub konsultował ze stroną społeczną. W związku z tym nie ma on oparcia w żadnych przepisach ani zarządzeniach obowiązujących pracowników grupy kapitałowej Orlen.

- Na pierwszy rzut oka widać bardzo wyraźnie, że wspomniana "rozmowa rozwojowa", to próba kontynuacji oceny rocznej, która pod koniec 2014 roku została skutecznie wypowiedziana przez trzy organizacje związkowe. Pracodawca zamiast negocjować ewentualny nowy dokument, uwzględniający nasze uwagi, woli iść na skróty i robić pseudo ocenę - informuje Bogdan Żulewski, wiceprzewodniczący MZZPRC.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.