Piotr Duda ostro do Andrzeja Dudy. "Nadszedł czas..."

- Nadszedł czas na realizację porozumienia. My na to nie czekamy, tylko tego się domagamy - podkreślił Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność podczas Walnego Zgromadzenia Delegatów śląsko-dąbrowskiej "Solidarności", które odbyło się we wtorek (26 kwietnia).
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Piotr Duda ostro do Andrzeja Dudy. "Nadszedł czas..."

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/jm

26 kwi 2016 18:26


Piotr Duda w swoim wystąpieniu zapowiedział, że Solidarność będzie domagała się realizacji umowy programowej podpisanej przed wyborami prezydenckimi z ówczesnym kandydatem na najwyższy urząd w państwie Andrzejem Dudą. Dotyczyła ona m.in. podwyższenia kwoty wolnej od podatku oraz obniżenia wieku emerytalnego i powiązania uprawnień emerytalnych ze stażem pracy. - Nadszedł czas na realizację porozumienia. My na to nie czekamy, tylko tego się domagamy - podkreślił.

Delegaci na WZD ocenili też, że postulat obniżenia wieku emerytalnego i powiązania go ze stażem pracy wciąż nie został zrealizowany w sposób satysfakcjonujący dla większości społeczeństwa, a projekt ustawowych zmian w tym obszarze przygotowany przez Kancelarię Prezydenta RP Andrzej Dudy odbiega od oczekiwań pracowników i członków związku.

- WZD Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność zwraca się z apelem do Pana Prezydenta Andrzej Dudy o podjęcie działań mających na celu realizację przedwyborczych zapowiedzi w sposób zgodny z oczekiwaniami pracowników i członków naszego związku - podkreślono w apelu do prezydenta przyjętym jednogłośnie podczas obrad WZD.

Podczas wtorkowych obrad WZD przyjęło również jednogłośnie, kierowane do premier Beaty Szydło stanowisko ws. realizacji wszystkich zapisów porozumienia zawartego 17 stycznia 2015 r. pomiędzy stroną rządową a reprezentantami strony społecznej.

- Aby osiągnąć założony w porozumieniu cel, czyli uzdrowienie sytuacji społeczno-gospodarczej w najbardziej zagrożonych dziedzinach gospodarki w naszym regionie, niezbędne jest wypełnienie całości zobowiązań podjętych przez stronę rządową 17 stycznia 2015 r., w tym w szczególności tych, które dotyczą powstania Kontraktu dla Województwa Śląskiego, jak również wsparcia dla przemysłu energochłonnego oraz przemysłu zbrojeniowego w naszym regionie - napisano w stanowisku.

Jednym z elementów porozumienia była kwestia opracowania nowego Kontraktu dla Śląska, czyli kompleksowego programu wszechstronnego rozwoju województwa śląskiego. Koncepcja stworzenia takiego programu została zainicjowana przez śląsko-dąbrowską Solidarność. Jak przypomniał przewodniczący śląsko-dąbrowskiej "S" Dominik Kolorz, choć ówczesny rząd koalicji PO-PSL nie wywiązał się z deklaracji dotyczącej Kontraktu złożonej w porozumieniu, obecnie w ramach Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego trwają prace nad założeniami tego dokumentu.

- Tu chodzi o rozwój województwa śląskiego w perspektywie co najmniej dwudziestoletniej. WRDS powołała z inicjatywy Solidarności specjalny zespół złożony z naukowców i ekspertów, który do połowy lipca ma przygotować założenia Kontraktu - powiedział przewodniczący.

Kolorz podkreślił też, że choć porozumienie rządu ze stroną społeczną do dzisiaj nie zostało w pełni zrealizowane, pozwoliło uratować dziesiątki tysięcy miejsc pracy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

3 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

ed 2016-04-27 14:36:07

Duduś oddaj Bałtyk !

pardon 2016-04-27 12:19:47

Hahahaha, następny oszukany krzykacz. Przecież tu nie chodziło o dobro Polaków tylko o zagarnięcie władzy! Żenujące.

Jaro 2016-04-27 11:23:54

Duda gdzie byłeś wcześniej ? Gdzie się schowałeś do dziury ? PIS nie realizuje swoich obietnic ! tylko jedzie na obiecankach (ślepy jesteś ?) Nie to ludziom obiecałeś jak Przewodniczący Rady Dialogu ! Pamiętaj Przewodniczącym się bywa czy to w Radzie Dialogu, czy to w Solidarność !, to ludzie cię wybrali i ludzie ci podziękują !