Piotr Duda odpowiada "Newsweekowi" i ściera się z Tomaszem Lisem

0 0
Piotr Duda odpowiada "Newsweekowi" i ściera się z Tomaszem Lisem
Żaden z pracowników nie jest zatrudniony na śmieciówce. - Obowiązuje układ zbiorowy pracy i działa organizacja związkowa. Pokażcie mi drugiego takiego pracodawcę, który sam z siebie prosi PIP o audyt - mówi Piotr Duda, szef Solidarności, Fot. PTWP

Piotr Duda, szef Solidarności oświadczył, że artykuł tygodnika "Newsweek" jest stekiem kłamstw i pomówień. Np. żaden z pracowników "Bałtyku" nie jest zatrudniony na umowie śmieciowej. Szef NSZZ "Solidarność" twierdzi, że ma na to dowody.

Tygodnik „Newsweek” w poniedziałkowym wydaniu doniósł o luksusowych wczasach Piotra Dudy, szefa Solidarności. Przewodniczący związku miał korzystać z ekskluzywnego apartamentu uzdrowiska „Bałtyk” w Kołobrzegu, którego właścicielem jest spółka Dekom, należąca do Solidarności.

Według dziewięciu rozmówców „Newsweeka” za pobyt w hotelu, który kosztuje prawie 1300 zł, Piotr Duda miał nie płacić nic lub 85 zł (tyle, ile za nocleg służbowy). Darmowe miało też być jedzenie, alkohol, które obsługa przynosiła do pokoju, a także zabiegi odnowy biologicznej oraz kilka kilogramów ryb, które związkowiec zabierał do domu.

Ponadto – jak podaje „Newsweek” - część pracowników hotelu jest outsourcowana. Firma, która ich zatrudnia, oferuje umowy śmieciowe, z którymi Piotr Duda walczy na co dzień.

Piotr Duda odpiera zarzuty

Podczas dzisiejszej konferencji (8 września) Piotr Duda oznajmił, że nie ma zamiaru się bronić - chce przedstawić fakty, czyli 14 kłamstw "Newsweeka". Szef Solidarności twierdzi, że w ostatnich sześciu latach w Kołobrzegu był, ale nie 27 razy, lecz pięć – i to w celach służbowych. Prywatnie był tylko raz i sam zapłacił za wszystko. W pozostałych terminach, w których według tygodnika miał przebywać w hotelu „Bałtyk”, był gdzie indziej, m.in. w Baku, na urlopie w Gliwicach, sesji krajowej w Gniewie, na konferencji w Łodzi, w Gdańsku, na uroczystościach u Bronisława Komorowskiego.

Jeśli z kolei chodzi o umowy śmieciowe to Piotr Duda zaznacza, że żaden z pracowników nie jest zatrudniony na śmieciówce. - Obowiązuje układ zbiorowy pracy i działa organizacja związkowa. Pokażcie mi drugiego takiego pracodawcę, który sam z siebie prosi PIP o audyt – oznajmia podczas konferencji.

Na konferencji przewodniczącego Dudy padło też kilka zdań o alkoholu i... gryzaczku.

- Ci, którzy mnie znają, to wiedzą, że Piotr Duda wódki nie pije, piwa nie lubi. Lubi się napić wina i dużo pobiegać. Nie było żadnych koszy upominkowych, a ryby to może noszono do innego bagażnika - zaznaczył.

Piotr Duda zaprzecza również, że zamawiał ręczniki i specjalną karmę dla swojego psa. Nigdy również nie był w hotelu z teściami, jak rzekomo twierdzą pracownicy obiektu. - Moja teściowa nie żyje od ponad 20 lat, a teść nigdy nie był w Kołobrzegu - zadeklarował.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.