Piotr Duda na Jasnej Górze o ograniczeniu handlu w niedzielę

• Niedziela powinna być dla Boga i rodziny – mówił w niedzielę (18.09) na Jasnej Górze, podczas 34. Pielgrzymki Ludzi Pracy, przewodniczący Solidarności Piotr Duda.
• Przypomniał, że związek walczy o ograniczenie handlu w niedziele.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Piotr Duda na Jasnej Górze o ograniczeniu handlu w niedzielę

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/MIW

18 wrz 2016 13:28


W swoim wystąpieniu lider NSZZ "Solidarność" podkreślił, że niedziela jest dla związkowców i wszystkich chrześcijan bardzo ważną wartością.

- Niestety, dzisiaj wielu członków naszego związku, ale także wielu pracowników, a także całe rodziny chciałyby być z nami tutaj, na tej pielgrzymce, ale muszą być w pracy, tylko dlatego, że przez ostatnie 27 lat transformacji wszystkie wartości wywróciły nam się - mówił.

- Dzisiaj walczymy, aby na nowo przywrócić tę godność pracownikowi, aby tam, gdzie nie ma potrzeby, zaznaczam potrzeby, ograniczać ten handel w niedzielę, aby niedziela była dla Boga i dla rodziny - wskazał Duda. Dlatego - tłumaczył - Solidarność złożyła w parlamencie obywatelski projekt ustawy, pod którym podpisało się pół miliona osób.

- Domagamy się ograniczenia handlu w niedzielę. Jak słyszę tych wszystkich, którzy mówią, że to jest zamach na ich wolność, to ja mówię - nie, wolność też ma swoje granice, nie wolno poprzez swoją wolność zniewalać drugiej osoby, tylko dlatego, że ktoś ma kaprys w niedzielę iść sobie kupić nie artykuły pierwszej potrzeby, ale artykuły budowlane. Trzeba z tym skończyć - podkreślił Duda.

Szef Solidarności pozytywnie wypowiadał się na temat dialogu społecznego z obecnym rządem, który - jak ocenił - stara się rozumieć bardzo ważne sprawy pracownicze.

- Mamy prezydenta, który widzi także podmiotowość i godność ludzkiej pracy i w każdym swoim wystąpieniu stara się o tym mówić - podkreślił. Przypomniał m.in. o podwyższeniu minimalnego wynagrodzenia i planowanemu przywróceniu poprzedniego wieku emerytalnego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.