Piloci linii Norwegian wciąż strajkują. Większość lotów odwołana

6
Piloci linii Norwegian wciąż strajkują. Większość lotów odwołana fot. wikimedia commons
- Piloci linii lotniczych Norwegian kontynuują strajk, który trwa już ósmy dzień. Nocne negocjacje w sprawie podpisania nowego układu zbiorowego załamały się - poinformował przewoźnik.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Piloci linii Norwegian wciąż strajkują. Większość lotów odwołana

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 mar 2015 15:30


Trzecie co do wielkości europejskie tanie linie lotnicze, po Ryanairze i Easyjecie, podały, że odwołane zostaną wszystkie loty krajowe w Norwegii i Szwecji praz większość połączeń między skandynawskimi stolicami.

Kolejna w ostatnich dniach próba negocjacji między dyrekcją spółki matki Norwegian, Norwegian Air Shuttle (NAS), a strajkującymi, zakończyła się bezowocnie.

Czytaj też: Linie lotnicze Norwegian: Strajkują piloci,odwołane połączenia

- Obie strony poinformowały, że nie mogą zmienić swych stanowisk, a rozwiązania pośrednie były nie do przyjęcia - powiedział państwowy mediator Nils Dalseide. - Uznaliśmy, że jest mało prawdopodobne, by dalsze mediacje doprowadziły do zadowalającego rozwiązania - dodał.

Od 28 lutego strajkuje co najmniej 650 pilotów spółki-córki NAS, Norwegian Air Norway (NAN), która obsługuje połączenia krajowe i regionalne. Żądają oni podpisania układu zbiorowego bezpośrednio z centralą w nadziei zachowania miejsc pracy i ujednolicenia warunków płacowych dla wszystkich pilotów pracujących w różnych filiach Norwegian.

Na takie rozwiązanie nie zgadza się szef lotniczego koncernu Bjoern Kjos. Przewoźnik zaprosił pilotów i związki zawodowe na kolejne rozmowy w sobotę (7 marca), ale nie jest jasne, czy strony ponownie się spotkają.

Linie lotnicze, które zanotowały w ubiegłym roku pierwszą od ośmiu lat stratę, szukają oszczędności m.in. w świadczeniach przyznanych pilotom i chcą zwiększyć elastyczność zatrudnienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.