Piloci Air France przedłużają strajk

0 0
Piloci Air France przedłużają strajk

Piloci linii lotniczych Air France potwierdzili, że przedłużają swój strajk o kolejny tydzień, do piątku 26 września. Trwający od poniedziałku protest uziemił ponad połowę floty francuskiego przewoźnika.

W przeprowadzonym przez związek zawodowy pilotów SNPL referendum ponad 80 proc. związkowców opowiedziało się za przedłużeniem strajku - powiedział cytowany przez AFP szef syndykatu, Jean-Louis Barber. Nie wykluczył, że protest jeszcze się wydłuży, jeśli nie dojdzie do przełomu w rozmowach z dyrekcją linii lotniczych.

Piloci nie zgadzają się na zapowiadane cięcia w wydatkach firmy, które miałyby doprowadzić do odzyskania przez Air France części rynku utraconego na rzecz tanich przewoźników oraz linii lotniczych z państw Zatoki Perskiej. Na początku września Air France zapowiedziały utworzenie spółki córki Transavia France, która ma pomóc w konkurowaniu z tanimi przewoźnikami.

Czytaj też: Francuski rząd wzywa do zakończenia strajku w Air France

Linie Air France ze swej strony poinformowały w komunikacie, że udało się zapewnić 45 proc. planowanych lotów. Liczbę strajkujących pilotów oszacowano na 60 proc. Najpoważniejsza sytuacja panowała w Marsylii, gdzie odwołano ponad 80 proc. połączeń, w Tuluzie (65 proc.) i Lille (50 proc.).

"Zastanawiam się, czy rzeczywiście (związkowcy) wyrażają wolę negocjacji" - powiedział prezes Air France KLM Alexandre de Juniac. Wyliczył, że strajk pilotów kosztuje firmę 10-15 mln euro dziennie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.