www.rynekzdrowia.pl

Personel szpitala w Tarnobrzegu gotowy do strajku

0 0
Personel szpitala w Tarnobrzegu gotowy do strajku

Pracownicy tarnobrzeskiego Szpitala Wojewódzkiego - pielęgniarki, położne, pracownicy pomocniczy i administracyjni - są gotowi do rozpoczęcia strajku. Domagają się podwyżek płac o 800 zł.

Personel szpitala w Tarnobrzegu oprócz podwyżek płac oczekuje wypłaty 500 zł jeszcze w tym roku, a w kolejnych trzech latach ich pensja miałaby rosnąć o kolejne 100 zł.

Na razie z decyzją o strajku wstrzymują się do 20 sierpnia. Wtedy okaże się, czy są szanse na zwiększenie kontraktu z NFZ - informuje "Gazeta Wyborcza".

Dyrektor szpitala Wiktor Stasiak zadeklarował, że w obecnej sytuacji finansowej może zaoferować jedynie 100 zł. Dla załogi to propozycja nie do przyjęcia.

Z pracownikami szpitala i związkowcami spotkał się marszałek województwa Władysław Ortyl oraz członek zarządu Tadeusz Pióro. Podkreślali, że podwyżka płac byłaby możliwa, gdyby szpital miał zwiększony kontrakt. Zaoferowali też pomoc przy jego renegocjacjach.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • To smutna, prawdziwa rzeczywistość :((( Dlatego ja wyjechałam od razu po studiach do pracy za granicą. Jak byłam na ostatnim roku to na mojej uczelni, WUM były spotkania z przedstawicielami firmy Curaswiss, która prezentowała możliwości jakie istnieją w zawodzie pielęgniarki, ale nie w naszym kraju.. Oprócz mnie jeszcze kilka dziewczyn się zdecydowało, żeby sie zgłosić. Podszkolili nasz język, potem wyjechałyśmy na kila dni do Lucerny w Szwajcarii, żeby na miejscu zobaczyć jakby to wszystko miało wyglądać (zakwaterowanie, szpitale, miasto, praca i życie w ogóle).No i cóż.. od ponad roku już tu pracuję, mieszkam. Dobrze zarabiam i nie mogę powiedzieć, żeby moja praca nie była doceniana albo szanowana. W Szwajcarii podobnie jak w innych krajach Europy brakuje rąk do pracy w tym obszarze, dlatego każda osoba, która się decyduje na taki zawód odczuwa ze strony wspólpracowników i pacjentów pewnego rodzaju wdzięczność.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.