Paraliż na lotniskach? Piloci Lufthansy znów będą strajkować

Dziś w południe pracę przerwą piloci Lufthansy obsługujący loty na krótkich i średnich dystansach. Jutro akcja obejmie również loty międzykontynentalne - ogłosił związek zawodowy Cockpit.

REKLAMA


Puls HR Puls HR

Paraliż na lotniskach? Piloci Lufthansy znów będą strajkować

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

1 gru 2014 8:41


W nocy z piątku na sobotę (28/29 listopada) fiaskiem zakończyła się kolejna runda negocjacji między związkiem zawodowym pilotów Cockpit a zarządem niemieckich linii lotniczych Lufthansa.

Piloci twierdzą, że rozmowy, do których doszło po ostatnim, październikowym strajku, nie przyniosły praktycznie żadnego rezultatu. Krytykują zarząd Lufthansy, że nie odniósł się poważnie do ich kompromisowych propozycji.

Czytaj też: Lufthansa odwołuje loty z powodu strajku pilotów

Związkowcy domagają się zachowania korzystnego systemu świadczeń przedemerytalnych; dyrekcja największych niemieckich linii lotniczych poszukując oszczędności chce ograniczyć przywileje pilotów.

Czytaj też: Maciej Pilipiuk: Pracę pilota porównałbym do pracy osoby zarządzającej zespołem

Związkowcy domagają się utrzymania dotychczasowych zasad wypłacania pilotom świadczeń przedemerytalnych, z których zaczynają oni korzystać już nawet w wieku 55 lat. Pracodawca chce natomiast stopniowo podnieść ten próg do przynajmniej 60 lat. Sprawa dotyczy pilotów samej Lufthansy, jak również jej spółek córek: Lufthansa Cargo i Germanwings.

Czytaj też: Lufthansa sprzedaje jeden z działów. Pracuje w nim 1400 osób

Tegoroczne strajki już kosztowały pilotów niemieckiego przewoźnika 170 mln euro. Teraz szykuje się kolejny. Dziś w południe pracę przerwą piloci Lufthansy obsługujący loty na krótkich i średnich dystansach. Piloci obsługujący loty na długich dystansach przyłączą się do strajku o godz. 3 nad ranem we wtorek (2 grudnia).

W tym samym czasie pracę przerwą też piloci Lufthansy Cargo. W strajku nie wezmą natomiast tym razem udziału piloci spółki Lufthansy Germanwings.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.