Pacjenci zapowiadają protest, jeśli nie skrócą się kolejki do lekarzy

NSZZ "Solidarność" chce, by władze regionu, wspólnie z szefem NFZ w Bydgoszczy ustaliły realny plan prowadzący do skrócenia kolejek do lekarzy. Związkowcy zapowiadają, że jeśli nie dojdzie do porozumienia, zostanie zorganizowana akcja protestacyjna.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Pacjenci zapowiadają protest, jeśli nie skrócą się kolejki do lekarzy

PODZIEL SIĘ


Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

31 gru 2013 9:49


Leszek Walczak, szef NSZZ "Solidarność" w regionie zapowiedział w poniedziałek (30 grudnia) podczas nadzwyczajnej konferencji prasowej, że akcja protestacyjna może być początkiem i nie są wykluczone inne, radykalne kroki.

NSZZ "Solidarność" dwukrotnie pod koniec roku spotkała się z Tomaszem Pieczką, szefem kujawsko-pomorskiego NFZ jednak ani spotkanie listopadowe, ani grudniowe nie przyniosły oczekiwanych rezultatów.

Związkowcy sprawdzili, jak długo czeka się do lekarza w województwie kujawsko-pomorskim. Ustalili, że rekordowe kolejki są do ortopedów. Na wizytę pacjent czeka średnio 345 dni. Do okulisty - 228, endokrynologa - 121 dni, chirurga naczyniowego - 78, ogólnego - 76, alergologa - 75 dni. Na endoprotezę od dwóch do pięciu lat.

NSZZ "Solidarność" wytyka kujawsko-pomorskiemu Funduszowi m.in., że wybiórczo kontroluje szpitale, nieprawidłowo wycenia procedury medyczne, niepotrzebnie odwołuje się od wyroków sądowych i odwleka zapłatę za nadwykonania, na czym cierpią pacjenci.

Więcej: gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.