www.rynekzdrowia.pl

OZZPiP i NIPiP zawarły porozumienie o współpracy

0 0
OZZPiP i NIPiP zawarły porozumienie o współpracy
Fot. PTWP

W środę (21 stycznia) zostało podpisane porozumienie w sprawie ustalenia zasad współpracy pomiędzy Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych a Naczelną Izbą Pielęgniarek i Położnych. Przedmiotem porozumienia jest stworzenie warunków umożliwiających efektywną poprawę sytuacji zawodowej pielęgniarek i położnych w Polsce.

Zgodnie z podpisanym porozumieniem, jego strony są zgodne co do tego, że w Polsce doszło do pogorszenia się warunków wykonywania zawodów pielęgniarki i położnej. Chodzi o zwiększanie nakładanych obowiązków, w tym także nie związanych z kwalifikacjami i kompetencjami zawodowymi.

Strony uznają ponadto, że nastąpił realny spadek wynagrodzeń pielęgniarek i położnych i nie ma żadnych przesłanek pozwalających wnioskować, aby rząd RP oraz Parlament zamierzały zrealizować obiecywane zmiany w ustawodawstwie. W związku z tym strony, na mocy podpisanego porozumienia, będą efektywnie starać się o poprawienie sytuacji pielęgniarek i położnych w Polsce.

OZZPiP oraz NIPiP zobowiązały się co wspólnego udziału w spotkaniach z przedstawicielami organów władzy państwowy oraz administracji państwowej i samorządowej, a także innych podmiotów.

Sygnatariusze porozumienia zobowiązali się do wspierania się w działaniach, które indywidualnie zastrzeżone są do kompetencji własnych, wynikających z ustawy o związkach zawodowych oraz ustawy o samorządzie pielęgniarek i położnych. Będą prowadzić również kampanię informacyjną na temat oceny zabezpieczenia społeczeństwa w zakresie świadczeń realizowanych przez pielęgniarki i położne, ze szczególnym uwzględnieniem sytuacji zawodowej pielęgniarek i położnych.

Strony porozumienia postanowiły także wspierać się w poszczególnych województwach pomiędzy strukturami regionalnymi OZZPiP a izbami pielęgniarek i położnych oraz podejmować działania konieczne do reprezentacji i obrony godności zawodowej pielęgniarki i położnej.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.