OZZL przeciw zwolnieniom w nowosądeckim szpitalu

Zarząd Krajowy OZZL wydał w poniedziałek (16 grudnia) oświadczenie, w którym poparł związkowców w Szpitalu Specjalistycznym w Nowym Sączu. Nie wyrażają oni zgody na zmniejszenie zatrudnienia o 10 proc.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

OZZL przeciw zwolnieniom w nowosądeckim szpitalu

PODZIEL SIĘ


Autor: OZZL/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

16 gru 2013 20:25


"Jest oczywiste, że zmniejszona ilość pracowników będzie zobowiązana wykonać te same zadania, które dotychczas wykonywał szpital. Będzie to skutkowało obniżeniem jakości świadczonych usług (nadmierne przemęczenie pracowników), opóźnieniami w ich wykonaniu i wyższym ryzykiem wystąpienia błędów" - przekonuje w oświadczeniu Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.

Ponadto zwrócono uwagą, że planowane zwolnienia grupowe mogą istotnie ograniczyć dostęp pacjentów do niektórych usług świadczonych przez w szpital w Nowym Sączu, wydłużyć okres oczekiwania, a w drastycznych przypadkach w ogóle pozbawić pacjentów dostępu do nich.

"Apelujemy o zaniechanie planowanych zwolnień grupowych i szukanie innych sposobów poprawy sytuacji finansowej szpitala, w szczególności poprzez zwiększenie jego przychodów" - stwierdzają lekarze z OZZL.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.