Orlen: Związkowcy nie chcą czterobrygadówki. Grożą ostrym atakiem

Nadal trwają tajemnicze analizy w Orlenie i nie są znane konkrety w sprawie zmiany systemu organizacji pracy. Związkowcy jednak ostrzegają, że będą zacięcie protestować, jeśli spółka zdecyduje się wprowadzić czterobrygadówkę.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Orlen: Związkowcy nie chcą czterobrygadówki. Grożą ostrym atakiem

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

13 sie 2014 10:51


Jak donosi „Gazeta Wyborcza” w Orlenie trwają tajemnicze analizy dotyczące stanu zatrudnienia. Kilka dni temu odbyło się spotkanie związkowców z Rafałem Sekułą, dyrektorem ds. personalnych, jednak nie przyniosło żadnych wyjaśnień.

- Konkretów znów nie było. Usłyszeliśmy, że rozważanych jest wiele pomysłów, że analizy trwają, może się zakończą za miesiąc - mówi w rozmowie z „GW” Piotr Wilicki, wiceprzewodniczący Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w Grupie Kapitałowej Orlenu

Czytaj też: Spółka Orlen Ochrona przejdzie w prywatne ręce?

W firmie pojawiły się plotki, że spółka chce zmienić system organizacji pracy - z pięciobrygadowej na czterobrygadową. W konsekwencji spowodowałoby to częstszą pracę i więcej wolnych dni do oddania.

W ciągu najbliższych trzech lat ok. 100 pracowników ma przejść na emeryturę. Wprowadzenie czterobrygadówki sprawiłoby, że pracodawcy nie musieliby przyjmować nowych osób do pracy.

- Jeśli te pomysły, cofające nas o 30 lat, wejdą w życie, szykują się ostre protesty, atak będzie. Mamy swoje metody, nie odpuścimy. Czterobrygadówka to kierat - komentuje na łamach „GW” Bogdan Żulewski, przewodniczący MZZPRC.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.