wnp.pl

Orlen wyjaśnia wątpliwości związkowców dotyczące BHP

0 0
Orlen wyjaśnia wątpliwości związkowców dotyczące BHP
Fot. Minale Tattersfield/ Flickr (lic. CC BY-SA 2.0)

Anna Lewandowska-Romanowska, dyrektor biura zarządzania relacjami społecznymi w PKN Orlen, odniosła się do uwag strony społecznej dotyczących treści i trybu wprowadzenia zarządzenia spółki związanego z bezpieczeństwem i higieną pracy.

Chodzi o najnowszą wersję zarządzenia PKN Orlen w sprawie: "zasad, trybu organizacji oraz kontroli szkolenia pracowników w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy, ochrony przeciwpożarowej oraz przeprowadzania szkoleń stanowiskowych w Polskim Koncernie Naftowym Orlen", która weszła w życie z dniem 30 marca br.

Związkowcy protestowali przede wszystkim przeciwko wprowadzeniu konieczności powtarzania egzaminów stanowiskowych co 5 lat, a także zarzucili pracodawcy brak jakichkolwiek konsultacji ze stroną związkową przed wydaniem zarządzenia.

Czytaj też: Orlen Paliwa łączy się z Orlen PetroTank. Co będzie z pracownikami?

Anna Lewandowska-Romanowska podkreśliła w swoim piśmie, że organizacje związkowe, jako sygnatariusze Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy (ZUZP), zadeklarowały współpracę z pracodawcą w zakresie propagowania wśród pracowników takich wzorców postępowania, które będą wpływać m.in. na podnoszenie kwalifikacji zawodowych oraz przestrzeganie przepisów o bezpiecznej i higienicznej pracy.

Zwróciła uwagę, że znajomość i przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa i higieny pracy, branie udziału w szkoleniach i instruktażach z tego zakresu oraz poddawanie się wymaganym egzaminom sprawdzającym należy do podstawowych obowiązków pracownika.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.