Orlen Paliwa łączy się z Orlen PetroTank. Co będzie z pracownikami?

Z początkiem lipca tego roku, w ramach trwającej optymalizacji hurtowego kanału sprzedaży paliw, PKN Orlen łączy dwie spółki ze swojej grupy kapitałowej: Orlen Paliwa i Orlen PetroTank.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Orlen Paliwa łączy się z Orlen PetroTank. Co będzie z pracownikami?

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

20 maj 2015 21:02


Według płockiego koncernu głównym celem tego procesu jest doskonalenie jakości współpracy z klientami i dostosowanie jej do bieżącej sytuacji rynkowej oraz rosnących wymagań.

To kolejne z szeregu podobnych połączeń wewnątrz grupy Orlenu, wcześniej połączyły się na przykład spółki Orlen Autmatyka i RenWil z Włocławka, tworząc firmę Orlen Serwis, a z połączenia Rafinerii Trzebinia, Rafinerii Nafty Jedlicze, Fabryki Parafin Naftowax i Zakładowej Straży Pożarnej utworzona została spółka Orlen Południe.

Czytaj też: Związkowcy z PKN Orlen nie chcą zmian w regulaminie pracy

Jak się dowiedzieliśmy, związkowcy działający w Orlen Paliwa i Orlen PetroTank, zrzeszeni w Międzyzakładowym Branżowym Związku Zawodowym w Grupie Kapitałowej PKN Orlen, Organizacji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność” PKN Orlen oraz Międzyzakładowym Związku Zawodowym Pracowników Ruchu Ciągłego w Grupie Kapitałowej PKN Orlen, czyli w trzech największych organizacjach związkowych w grupie PKN Orlen, wystosowały wspólnie pismo do prezesa Orlen Paliwa Andrzeja Niedbalskiego, z wnioskiem o podjęcie rozmów z organizacjami związkowymi, w celu zawarcia pakietu gwarancji dla pracowników łączonych spółek.

Prezes Niedbalski wyraził gotowość spotkania z przedstawicielami związkowców, w celu wyjaśnienia wszelkich zagadnień i wątpliwości związanych z połączeniem obu spółek. Termin spotkania ustalony został na początek czerwca br.

Szef Orlen Paliwa zadeklarował jednocześnie w imieniu zarządu spółki, w liście skierowanym do związkowców, że spółka przestrzegać będzie wszelkich przewidzianych prawem obowiązków i procedur, jakie mogą znaleźć zastosowanie w przedmiotowym procesie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.