OPZZ: Temat emerytur powinien zostać poruszony na pierwszym posiedzeniu RDS

0 0
OPZZ: Temat emerytur powinien zostać poruszony na pierwszym posiedzeniu RDS
Na potrzebę obniżenia wieku emerytalnego oraz uzależnienia prawa do emerytury od stażu ubezpieczeniowego w swojej kampanii wyborczej zwracał uwagę prezydent Andrzej Duda i partie polityczne. Fot. OPZZ

- Rada Dialogu Społecznego na pierwszym plenarnym posiedzeniu powinna się zająć sprawą obniżenia wieku emerytalnego i umożliwienia przechodzenia na emeryturę w zależności od stażu pracy - uważa przewodniczący OPZZ Jan Guz.

Guz, który jest wiceprzewodniczącym RDS, wystąpił z takim wnioskiem do pozostałych członków Rady.

Jeszcze nie wiadomo, kiedy odbędzie się pierwsze spotkanie - przewodniczący RDS Piotr Duda czeka na powołanie nowych członków RDS ze strony rządowej. Na posiedzenie mają zostać zaproszeni: premier i marszałkowie obu izb parlamentu.

Problem wieku emerytalnego priorytetem

Guz przypomniał w liście do członków RDS, że problem wieku emerytalnego i uprawnień do emerytury w ostatnich latach był przedmiotem wielu inicjatyw ustawodawczych. Obywatelski projekt zgłosiła też OPZZ. Zakładał on możliwość przejścia na emeryturę w zależności od stażu ubezpieczeniowego - przypomniał szef organizacji.

Czytaj też: Rząd Beaty Szydło będzie w pozycji usługowej wobec partnerów społecznych. Wszystko przez Radę Dialogu Społecznego

Zaznaczył, że na potrzebę obniżenia wieku emerytalnego oraz uzależnienia prawa do emerytury od stażu ubezpieczeniowego w swojej kampanii wyborczej zwracał uwagę prezydent Andrzej Duda i partie polityczne.

Rada Dialogu Społecznego

Rada Dialogu Społecznego to 59-osobowe forum współpracy przedstawicieli pracowników, pracodawców i rządu, które zastąpiło Komisję Trójstronną. Prezydent Andrzej Duda powołał członków RDS w październiku. Przewodniczący RDS będą zmieniali się co roku; na przemian będą to reprezentanci związków, pracodawców i rządu. W KT przewodniczącym był stale reprezentant rządu.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.