RynekSeniora.pl

OPZZ niezadowolone z projektu ustawy ws. wieku emerytalnego. Zapowiada protesty

0 0
OPZZ niezadowolone z projektu ustawy ws. wieku emerytalnego. Zapowiada protesty
OPZZ to największa w Polsce organizacja związkowa - ma ponad 700 tys. członków. (Fot. Fotolia)

Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych jest zawiedzione projektem ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego, jaki prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu. Jeśli rząd nie uwzględni ich propozycji, nie wykluczają ulicznych protestów.

OPZZ liczyło na to, że wrócą stare zasady przechodzenia na emeryturę, czyli kobiet w wieku 60 lat, a mężczyzn - 65, oraz że prawo do emerytury uzyskają, niezależnie od wieku, także ci, którzy przepracowali określoną liczbę lat - informuje "Rzeczpospolita". 

Jednak w projekcie ustawy, jaki prezydent Andrzej Duda skierował do Sejmu, prawo do emerytury daje staż pracy - 40 lat w przypadku mężczyzn i 35 lat dla kobiet - ale dotyczy to tylko osób, które osiągnęły odpowiedni wiek: mężczyźni 65 lat, a kobiety 60.

Stosunkowo młody emeryt mógłby równocześnie pobierać świadczenia i dorabiać. Połączenie stażu pracy z wiekiem ogranicza taką możliwość.

Przewodniczący OPZZ Jan Guz nie wykluczył na łamach "Rz", że niezadowolenie związków z tego, jak obecna władza rozwiązuje sprawę emerytur, zaprowadzi je na ulicę.

OPZZ to największa w Polsce organizacja związkowa - ma ponad 700 tys. członków.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (3)

 • powinno być 40 lat dla kobiet i mężczyzn, w czym niby baby są lepsze od facetów? i w dodatku dłużej żyją, związki ten projekt skazują na porażkę właśnie przez te nieralne 35 lat, a szkoda bo mi sie po 40 latach ciężkiej pracy należy wysoka emerutura
 • 40 lat pracy i co? po 40 latach dla mnie nie ma emerytury a dla kogoś kto sobie popracował kilka lat, zrobił przerwę i potem znów i miał może 20 lat pracy emerytura w wieku 67 lat jest hmm...
 • To prawda że po 41 latach pracy pracy ciężkiej fizycznej ma się tej pracy dosyć. Człowieka wszystko Boli a oni każą pracować dłużej dłużej aż do ŚMIERCI TO SMUTNE .TAKA DEMOKRACJA KATOLICYZM.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.