wnp.pl

Nowy układ zbiorowy i podwyżki w chorzowskim Alstomie

0 0
Nowy układ zbiorowy i podwyżki w chorzowskim Alstomie

W spółce Alstom Konstal w Chorzowie podpisany został nowy Zakładowy Układ Zbiorowy Pracy. Dwa tygodnie wcześniej zakładowa Solidarność wynegocjowała podwyżki wynagrodzeń dla wszystkich pracowników firmy.

Jak informuje Karol Pluszczyk, przewodniczący zakładowej Solidarności, zapisy układu są korzystniejsze od tych, które obowiązywały w poprzedniej wersji dokumentu. W nowym ZUZP zawarte zostały wszystkie porozumienia, które związkowcom udało się podpisać z pracodawcą od 2001 do 2013 roku.

Zdaniem przewodniczącego dużym sukcesem jest stworzenie transparentnego taryfikatora płac oraz uaktualnienie wysokości płacy minimalnej na poziomu 2,8 tys. zł.

- Po przepracowaniu roku każdy pracownik firmy powinien otrzymać wynagrodzenie przynajmniej w tej wysokości - mówi Karol Pluszczyk.

Zmienione zostały zasady przyznawania premii miesięcznej. Zgodnie z nimi jej wysokość nie będzie zależała od wyników kwartalnej oceny pracownika, tak jak do tej pory.

- Wszyscy pracownicy będą otrzymywali premię miesięczną w wysokości 10 proc. wynagrodzenia zasadniczego - zaznacza Karol Pluszczyk.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.