Nowy rząd: Piotr Duda w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej? "Takie propozycje mnie nie interesują"

Piotr Duda jako pierwszy został wybrany przez prezydenta Andrzeja Dudę na przewodniczącego Rady Dialogu Społecznego. Czy dostał również propozycję objęcia stanowiska w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nowy rząd: Piotr Duda w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej? "Takie propozycje mnie nie interesują"

PODZIEL SIĘ


Autor: Jolanta Miśków

8 lis 2015 21:12


Choć szef Solidarności ani nie potwierdza, ani nie zaprzecza, aby otrzymał propozycję objęcia jakiegokolwiek stanowiska w MPIPS, daje do zrozumienia, że by jej nie przyjął.

- Takie propozycje mnie nie interesują. Polityka z poziomu Wiejska 2, to nie moja bajka - mówi Piotr Duda. - To, co robię jako przewodniczący największego związku zawodowego w Polsce, daje większe możliwości pracy na rzecz pracowników niż funkcja polityczna. Jestem związkowcem – koniec i kropka - dodaje.

Na razie Piotr Duda będzie przez rok reprezentował interesy pracowników jako przewodniczący Rady Dialogu Społecznego - to właśnie on został wybrany jako pierwszy do sprawowania tej funkcji przez prezydenta Andrzeja Dudę.

W czwartek, 5 listopada, odbyło się pierwsze posiedzenie Prezydium Rady Dialogu Społecznego pod jego przewodnictwem, podczas którego powołano zespoły problemowe i ich przewodniczących.

Kto na czele jakiego zespołu?

Zespołem ds. budżetu, wynagrodzeń i świadczeń socjalnych będzie kierował Henryk Nakonieczny z NSZZ Solidarność. Jacek Męcina (przedstawiciel Konfederacji Lewiatan), stanie na czele zespołu ds. prawa pracy. Zespołem ds. polityki gospodarczej i rynku pracy pokieruje Andrzej Malinowski z Pracodawców RP.

Jan Klimek ze Związku Rzemiosła Polskiego zostanie przewodniczącym zespołu ds. ubezpieczeń społecznych. Zespołem ds. rozwoju dialogu społecznego pokieruje Zbigniew Żurek z Business Centre Club, a zespołem ds. funduszy europejskich Zygmunt Mierzejewski z Forum Związków Zawodowych. Bogdan Kubiak z Solidarności stanie natomiast na czele zespołu ds. międzynarodowych.

Na razie nie ustalono jeszcze terminu pierwszego Posiedzenia Plenarnego Rady, ale ustalono, że odbędzie się ono możliwie szybko po powołaniu nowego rządu. Piotr Duda wyraził nadzieję, że zaproszenie na to posiedzenie przyjmie nowy premier oraz marszałkowie sejmu i senatu.

Więcej o Radzie Dialogu Społecznego czytajcie tutaj.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.