wnp.pl

Nowa Kompania Węglowa: 40 tys. miejsc pracy zagrożonych

0 0
Nowa Kompania Węglowa: 40 tys. miejsc pracy zagrożonych
- Podtrzymuję to, że z oszustami się nie rozmawia - powiedział Dominik Kolorz o rządach Ewy Kopacz. /Fot. PTWP (Michał Oleksy)

Jeśli Nowa Kompania Węglowa upadnie, zagrożone będzie ponad 40 tys. miejsc pracy. Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności zamierza informować o tym, jak PO nie dotrzymuje deklaracji i obietnic w sprawie NKW.

Nowa Kompania Węglowa nie zostanie utworzona do końca września, jak stanowiło porozumienie zawarte między rządem a górniczymi związkami 17 stycznia tego roku.

- Istnieje ryzyko, że tuż po powstaniu NKW, KE nakazałaby cofnięcie transakcji, co spowodowałoby w krótkim czasie upadłość NKW. Upadłość NKW to w konsekwencji zagrożenie miejsc pracy dla jej pracowników: ponad 40 tys. osób. Równie ważne, że niekontrolowana upadłość NKW to zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego państwa - napisano w komunikacie resortu skarbu. 

W poniedziałek 28 września zbiera się sztab górniczego Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego. W pierwszej kolejności MKPS będzie chciał wypunktować rząd premier Ewy Kopacz i pokazać, jakie były deklaracje i obietnice i to, że żadne z nich nie doczekały się realizacji.

- Myślę, że przede wszystkim będziemy informować mieszkańców regionu i całej Polski o tym, jak PO nie dotrzymuje słowa - powiedział Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności.

- Podtrzymuję to, że z oszustami się nie rozmawia. Mam nadzieję, że ich rządy już niebawem się zakończą. Liczę na to, że nowa władza, już bez PO, będzie chciała do końca tego roku zamknąć projekt wynikający z porozumienia zawartego 17 stycznia tego roku - podkreślił Dominik Kolorz. 

- Czas, jaki pozostał do wyborów jest na tyle krótki, że można sobie już dać spokój z udawaniem ratowania górnictwa - podkreślił niedawno Jerzy Markowski, były wiceminister gospodarki, odnosząc się do działań rządu PO-PSL.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.