Nie tylko JSW chce ograniczyć świadczenia górnikom

Związki zawodowe Jastrzębskiej Spółki Węglowej porozumiały się w zarządem w sprawie ograniczenia świadczeń pracowniczych. Zdaniem Bogusława Ziętka w pozostałych górniczych spółkach rośnie presja na podobne rozwiązania.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie tylko JSW chce ograniczyć świadczenia górnikom

PODZIEL SIĘ


Autor: WNP.pl

wnp.pl

18 wrz 2015 11:22


W środę 16 września zarząd JSW oraz Reprezentatywne Organizacje Związkowe działające w JSW, tj. Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ Solidarność JSW, Związek Zawodowy Kadra Pracowników JSW i Federacja Związku Zawodowego Górników JSW podpisały porozumienie, które dotyczy ograniczenia części świadczeń na rzecz pracowników spółki, co będzie miało istotny wpływ na poprawę płynności finansowej JSW w okresie najbliższych trzech lat.

Czytaj także: Związkowcy z JSW porozumieli się z zarządem

- Mamy ogromne pretensje do tych związków, które podpisały porozumienie z zarządem JSW, bo godząc się na takie rozwiązanie, czyli drastyczne ograniczenie wynagrodzeń, postawiły związki zawodowe działające w innych spółkach węglowych w bardzo złej sytuacji, ponieważ już wywierana jest olbrzymia presja na zaakceptowanie analogicznych rozwiązań w innych spółkach - mówi Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80.

- Gdybyśmy bronili się razem, to mielibyśmy lepszą pozycję. Teraz, powołując się na precedens z JSW, zarządy pozostałych spółek będą domagać się akceptacji podobnych rozwiązań - zaznacza Bogusław Ziętek.

- Jest coraz większa nerwówka, bo zachodzi obawa, że to będzie się próbować przenieść na inne spółki - mówi lider jednego z górniczych związków.

- To porozumienie zawarte w JSW stało się przyczynkiem do forsowania przez zarządy innych spółek programów oszczędnościowych, gdzie najbardziej ucierpieliby zwykli górnicy - podsumowuje.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.