wnp.pl

Nie tylko JSW chce ograniczyć świadczenia górnikom

0 0
Nie tylko JSW chce ograniczyć świadczenia górnikom
- Gdybyśmy bronili się razem, to mielibyśmy lepszą pozycję - zaznacza Bogusław Ziętek, szef Sierpnia 80. /Fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Związki zawodowe Jastrzębskiej Spółki Węglowej porozumiały się w zarządem w sprawie ograniczenia świadczeń pracowniczych. Zdaniem Bogusława Ziętka w pozostałych górniczych spółkach rośnie presja na podobne rozwiązania.

W środę 16 września zarząd JSW oraz Reprezentatywne Organizacje Związkowe działające w JSW, tj. Zakładowa Organizacja Koordynacyjna NSZZ Solidarność JSW, Związek Zawodowy Kadra Pracowników JSW i Federacja Związku Zawodowego Górników JSW podpisały porozumienie, które dotyczy ograniczenia części świadczeń na rzecz pracowników spółki, co będzie miało istotny wpływ na poprawę płynności finansowej JSW w okresie najbliższych trzech lat.

Czytaj także: Związkowcy z JSW porozumieli się z zarządem

- Mamy ogromne pretensje do tych związków, które podpisały porozumienie z zarządem JSW, bo godząc się na takie rozwiązanie, czyli drastyczne ograniczenie wynagrodzeń, postawiły związki zawodowe działające w innych spółkach węglowych w bardzo złej sytuacji, ponieważ już wywierana jest olbrzymia presja na zaakceptowanie analogicznych rozwiązań w innych spółkach - mówi Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80.

- Gdybyśmy bronili się razem, to mielibyśmy lepszą pozycję. Teraz, powołując się na precedens z JSW, zarządy pozostałych spółek będą domagać się akceptacji podobnych rozwiązań - zaznacza Bogusław Ziętek.

- Jest coraz większa nerwówka, bo zachodzi obawa, że to będzie się próbować przenieść na inne spółki - mówi lider jednego z górniczych związków.

- To porozumienie zawarte w JSW stało się przyczynkiem do forsowania przez zarządy innych spółek programów oszczędnościowych, gdzie najbardziej ucierpieliby zwykli górnicy - podsumowuje.

Cały artykuł czytaj tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.