Nie będzie protestu w PSG. Jest porozumienie

2,5 tys. zł brutto premii specjalnej otrzymają 10 lipca pracownicy sześciu krajowych oddziałów Polskiej Spółki Gazownictwa: w Zabrzu, Gdańsku, Poznaniu, Tarnowie, Warszawie i we Wrocławiu.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Nie będzie protestu w PSG. Jest porozumienie

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

8 lip 2015 9:52


Na początku kwietnia związki zawodowe działające w PSG wszczęły spór zbiorowy z pracodawcą, domagając się wypłaty nagrody z zysku spółki za ubiegły rok. Po zapowiedzi związkowców, że są gotowi do rozpoczęcia akcji protestacyjnych, 28 kwietnia br. zarząd firmy zdecydował się na podpisanie porozumienia z reprezentantami załogi.

Czytaj też: PDO w Polskiej Spółce Gazownictwa: Ponad 100 tys. zł odprawy, 1,3 tys. chętnych do odejścia pracowników

- Pracodawca przyznał pracownikom nagrodę pod warunkiem, że odstąpimy od planowanych protestów. Ale wysokość tej premii specjalnej jest niższa niż postulowaliśmy. Zarząd z góry zaznaczył, że nie da więcej niż 2,5 tys. zł brutto - mówi Beata Pawlikowska, przewodnicząca Solidarności w zabrzańskim PSG.

Zgodnie z porozumieniem w najbliższym czasie wszyscy pracownicy PSG mają otrzymać jeszcze jedną premię. Do podziału wśród załogi pozostało 26 mln zł z funduszu premiowego na 2015 rok.

- Jesteśmy w trakcie rozmów na temat sposobu ich wypłaty. To są bardzo ciężkie negocjacje. Nam zależy na tym, by wszyscy pracownicy dostali po równo. Natomiast pracodawca uparcie stoi na stanowisku, by większe pieniądze dać kierownikom - informuje przewodnicząca.

czytaj też: Dwa tysiące osób odeszło z PGNiG

Dodaje, że zawarte porozumienie gwarantuje też załodze PSG wypłatę premii na Boże Narodzenie w wysokości 1350 zł brutto.

Nie będzie zwolnień grupowych w PSG

Zarząd zobowiązał się również do wstrzymania do 30 czerwca 2016 roku decyzji o zmianach w strukturze organizacyjnej PSG. Jak podkreślają związkowcy, ten zapis porozumienia był dla nich szczególnie ważny. - Nieuchronną konsekwencją tych zmian byłyby zwolnienia grupowe pracowników - wyjaśnia Beata Pawlikowska.

Spółka PSG wchodzą w skład Grupy Kapitałowej Polskiego Górnictwa Nafty i Gazownictwa. Łącznie zatrudnia ponad 10 tys. pracowników.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.