Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych apeluje do ministra Radziwiłła ws. konsultacji społecznych

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych wystąpiła z apelem do Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła o interwencję w sprawie dotrzymywania terminów przy okazji opiniowania aktów prawnych trafiających z tego resortu do NRPiP. Obecny proces legislacyjny jest – zdaniem Rady – „daleki od obowiązujących standardów”.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych apeluje do ministra Radziwiłła ws. konsultacji społecznych

PODZIEL SIĘ


Autor: MIW

8 sty 2018 15:10


- Zbyt krótkie terminy konsultacji społecznych lub przesyłanie ich po terminie niejednokrotnie uniemożliwiają zaopiniowanie aktu prawnego i przesłanie uwag – podnosi Rada, podkreślając jednocześnie, że tego rodzaju sytuacje nie stanowią „incydentalnych działań” Ministerstwa Zdrowia w procesie legislacyjnym.

- Jako pełnoprawny uczestnik procesu legislacyjnego mamy prawo oczekiwać poważnego traktowania zgodnie z ustawowym zadaniem wypowiadania się w sprawach szeroko pojętej ochrony zdrowia i zasad organizacji opieki zdrowotnej oraz prawo do zajmowania stanowisk w sprawach stanu zdrowia społeczeństwa, polityki zdrowotnej państwa oraz organizacji ochrony zdrowia. W licznych wystąpieniach podkreślał Pan Minister wagę konsultacji społecznych, jednak nie znajduje to odzwierciedlenia w stosowanych praktykach kierowanego przez Pana Ministerstwa – czytamy w apelu podpisanym przez Zofię Małas, prezes NRPiP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.