wnp.pl

MSP o Ciechu: czasem trzeba zrezygnować z 500 miejsc pracy, by chronić 3 tys.

0 0

W najbliższym czasie minister skarbu Włodzimierz Karpiński spotka się z zarządem Grupy Ciech. Omawiana będzie sytuacja w firmie i jej perspektywy.

Minister skarbu Włodzimierz Karpiński ocenia, że Ciech powoli wychodzi z zapaści finansowej.

- Widać, że firma wychodzi z tej zapaści ekonomicznej, w jakiej się znalazł. Efekty widać m.in. po notowaniach akcji Ciechu. Będę rozmawiał z kierownictwem Ciechu o tym, co dalej - mówi minister Karpiński. Jak zaznaczył, do spotkania powinno dojść jeszcze w lipcu.

Jednak w Ciechu wrze. Związki krytykują prezesa firmy i zarząd za zmniejszanie zatrudnienia. Pojawiają się nawet informacje o potrzebie zmiany szefa Grupy.

Czy w grę wchodzi zmiana zarządu?

- Dzisiaj rynek dokładnie pokazuje, jeśli chodzi o tę Grupę, że działania, chociaż bolesne i bardzo trudne, przynoszą efekt, jeśli chodzi o wymiar kapitalizacji Grupy. To również dramatyczny wybór czy czasami zrezygnować z 500 miejsc pracy, by ochronić 3 tys. czy też doprowadzić do agonii w dłuższym okresie, ale wówczas 3,5 tys. miejsc pracy będzie zagrożonych - komentuje Karpiński.

Przychody firmy w pierwszym kwartale tego roku wyniosły 993 mln złotych, wobec 1 020 mln w IV kw. 2012 i 1 172 mln w I kwartale 2012. Zysk netto wyniósł 45 mln złotych, wobec 68mln straty w ubiegłym kwartale i 10 mln w I kwartale ubiegłego roku.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • zawsze są te dwie strony medalu, bo wyprowadzenie jakiejkolwiek spółki z kłopotów wiąże się często z redukcjami. ale mamy kryzys, technologia idzie do przodu i to zmniejszanie zatrudnienia fakt, faktem ma sens w tej sytuacji. tak samo jak sprzedawanie spółek w grupie. tak też było kiedy obecny prezes ciechu był w synthosie. sprzedał spółki, skupił się na produkcji kauczuków i wyszło to spółce na dobre. teraz synthos już bez krawczyka ma wybudować następną instalację kauczuku, a krawczyk w ciechu ma zwiększać produkcję sody w obu zakładach.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.