Możliwy strajk w PKP Cargo. Nie ma porozumienia ws. płac

0 0
Możliwy strajk w PKP Cargo. Nie ma porozumienia ws. płac
/fot. PTWP

21 sierpnia odbędzie się referendum strajkowe w PKP Cargo. Nie udało się dojść do porozumienia w sprawie wysokości podwyżek dla pracowników spółki.

Nie doszło do zawarcia porozumienia pomiędzy władzami PKP Cargo a przedstawicielami związków zawodowych. - W czwartek (30 lipca), strony podpisały protokół rozbieżności - poinformował Henryk Grymel z kolejarskiej "Solidarności".

Taki protokół otwiera drogę do ewentualnego strajku załogi. - Teraz rozpiszemy referendum strajkowe. Odbędzie się ono do 21 sierpnia. Jeśli pracownicy zdecydują sie na strajk, to będzie można go legalnie zorganizować - wytłumaczył Grymel.

Związkowcy domagali się 250 zł podwyżki na pracownika. Jak wyjaśnił związkowiec, ostatnia propozycja zarządu to 110 zł podwyżki, natomiast związkowcy obniżyli żądania do 150 zł. - Zarząd nie chciał ustąpić o krok, więc zakończyliśmy rozmowy - wskazał Grymel.

Mniej pracowników, więcej obowiązków

Przypomniał, że w ostatnim półroczu zatrudnienie w spółce zmniejszyło się o 4,5 tys. pracowników. - To prawie 20 proc. załogi. Tymczasem wykonywana praca się nie zmniejszyła. Skoro więc trzy czwarte załogi wykonuje tę samą pracę, którą wcześniej wykonywało 4,5 tys. pracowników więcej, to wzrosła wydajność i należą się podwyżki - wyjaśnił.

Zarząd PKP Cargo tłumaczył wcześniej, że żądania strony społecznej są nie do zakceptowania w świetle sytuacji finansowej spółki.

PKP Cargo to największy polski kolejowy przewoźnik towarowy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie. W pierwszym kwartale tego roku spółka zanotowała 17,6 mln zł zysku netto wobec 57,5 mln zł w pierwszym kwartale 2014 r.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Dlaczego nie mówi się o podwyżkach zarządu spółki jakie sobie przyznał ?

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.