Minister zaprasza związkowców na Komisję Trójstronną

0 0

Dajmy sobie szansę i spróbujmy powrócić do merytorycznej dyskusji; zapraszam związkowców na najbliższe posiedzenie Komisji Trójstronnej, w piątek, 20 września - powiedział minister pracy i polityki społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz.

"Każdy z nas może popełniać błędy, ale przychodzi moment, że warto coś odkreślić grubą linią i spróbować się porozumieć" - podkreślił minister.

Szef resortu zapowiada, że on sam do miasteczka związkowego się nie wybiera, nie dostał też takiego zaproszenia. Minister zaprasza natomiast związkowców na przyszłotygodniowe obrady Komisji Trójstronnej.

Czytaj też: "Przyjechało więcej ludzi, niż się spodziewaliśmy". Związkowcy postawili namioty przed Sejmem

"Jestem zawsze otwarty na rozmowę, nie żywię osobistych urazów. Dajmy sobie szansę i spróbujmy powrócić do merytorycznej dyskusji" - powiedział Kosiniak-Kamysz.

Wskazał, że jest obecnie pole do takiego powrotu. "Oskładkowanie umów zleceń i odprowadzanie składek od wynagrodzeń członków rad nadzorczych. To był przecież postulat związkowy. Projekt tej ustawy jest gotowy i znajduje się już w konsultacjach społecznych. Trudno, aby związkowcy przeciw temu rozwiązaniu protestowali. To pokazuje, że są postulaty, które nas łączą" - powiedział szef resortu pracy.

Inaczej jednak uważa szef Solidarności Piotr Duda. "Nie wybieramy się na żadne posiedzenie Komisji Trójstronnej, chyba, że będzie nowy przewodniczący i że rząd wycofa się ze zmian w kodeksie pracy wprowadzających elastyczny czas pracy" - mówił w środę PAP Duda.

Tego dnia w stolicy rozpoczął się czterodniowy, ogólnopolski protest związkowców przeciwko polityce rządu. Organizują go trzy centrale związkowe: NSZZ "Solidarność", OPZZ i Forum Związków Zawodowych, które w czerwcu zawiesiły swój udział w obradach Komisji Trójstronnej. Bezpośrednim powodem było uchwalenie przez Sejm tzw. elastycznego czasu pracy, czyli wydłużenie okresów rozliczeniowych czasu pracy z czterech do 12 miesięcy. Warunkiem powrotu związkowców do Komisji ma być też odwołanie ministra Kosiniaka-Kamysza (z funkcji przewodniczącego komisji i szefa resortu).

Kosiniak-Kamysz odpowiadając na apel o jego odwołanie mówi: "To jest argument, który wpisuje się w główny postulat, z którym związkowcy idą przez Warszawę, czyli obalenie rządu".

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.