Miejsca pracy w PG Silesia zagrożone. Związkowcy piszą list do Andrzeja Dudy

Związkowcy z PG Silesia zaznaczyli w piśmie do prezydenta Andrzeja Dudy, że miejsca pracy w ich spółce są zagrożone przez wybiórczy program rządowy oraz proceder sprzedaży węgla poniżej kosztów wydobycia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Miejsca pracy w PG Silesia zagrożone. Związkowcy piszą list do Andrzeja Dudy

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

19 sie 2015 19:46


Związki funkcjonujące w Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia wystosowały pismo do prezydenta Andrzeja Dudy.

- Sytuacja jest na tyle trudna, że postanowiliśmy nie czekać z założonymi rękoma, ale działać - mówi dla portalu wnp.pl Dariusz Dudek, przewodniczący Solidarności w PG Silesia. - Wystosowaliśmy pisma, w tym pismo do prezydenta Andrzeja Dudy, by pokazać, w jak trudnej sytuacji znalazło się Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia, które do niedawna stawiano za wzór. Ta bardzo trudna sytuacja wzięła się z powodu nieodpowiedzialnej polityki cenowej jednej ze spółek węglowych prowadzonej przy braku reakcji rządu. Liczymy, że adresaci naszych pism z prezydentem Andrzejem Dudą na czele zainteresują się położeniem kopalń prywatnych i podejmą określone działania - podkreśla Dariusz Dudek.

Czytaj też: Dariusz Dudek, Solidarność: Załoga Silesi zostanie zredukowana do końca tego roku o ok. sto osób

Poniżej prezentujemy treść pisma związkowców z PG Silesia do prezydenta Andrzeja Dudy:

"Szanowny Panie Prezydencie,

Wobec pogarszającej się sytuacji w Przedsiębiorstwie Górniczym Silesia Sp. z o.o. spowodowanej w przeważającej mierze przez stosowanie cen dumpingowych przez jedną ze spółek węglowych, zwracamy się z apelem o podjęcie stosownych kroków, które kompleksowo uregulują obecną sytuację na rynku węglowym.

Cała artykuł i treść listu znajdziecie tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.