Międzyzakładowa organizacja Solidarności w spółkach Plastic Omnium

Związkowcy z Solidarności ze spółek Plastic Omnium Auto Exteriors w Kleszczowie i Plastic Omnium Auto w Gliwicach utworzyli wspólną, międzyzakładową organizację związkową.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Międzyzakładowa organizacja Solidarności w spółkach Plastic Omnium

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

19 sty 2016 12:04


- Do tej pory działaliśmy osobno. Teraz jesteśmy jedną organizacją, zdecydowanie liczniejszą i silniejszą. Zarząd będzie musiał się z nami bardziej liczyć - podkreśla Krzysztof Masłowski, szef Solidarności w Plastic Omnium Auto Exteriors.

Jednym z powodów podjęcia decyzji o połączenia komisji zakładowych NSZZ Solidarność było nierówne, zdaniem związkowców, traktowanie pracowników obu zakładów. Reprezentanci związku wskazują, że załoga zakładu w Kleszczowie była gorzej opłacana.

- Będziemy dążyć do tego, by w obu spółkach obowiązywały wszystkie porozumienia płacowe, które w tym roku zamierzamy wynegocjować z zarządem. Naszym zdaniem to niesprawiedliwe, że w dwóch bliźniaczych zakładach, podlegających temu samemu pracodawcy, są lepsze i gorsze warunki płacowe. Dołożymy wszelkich starań, by ujednolicić zarobki w obu firmach oraz wszystkie inne świadczenia finansowe - zapowiada Joanna Kaznowska, przewodnicząca związku w gliwickiej spółce.

Spółki Plastic Omnium Auto Exteriors w Kleszczowie i Plastic Omnium Auto w Gliwicach produkują m.in. zderzaki i akcesoria samochodowe. Łącznie zatrudniają ponad 800 pracowników. Zakłady należą do francuskiego koncernu Plastic Omnium, który jest właścicielem ponad 100 firm na świecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.