Międzyzakładowa organizacja Solidarności w spółkach Plastic Omnium

0 0
Międzyzakładowa organizacja Solidarności w spółkach Plastic Omnium
Jednym z powodów podjęcia decyzji o połączenia komisji zakładowych NSZZ Solidarność było nierówne, zdaniem związkowców, traktowanie pracowników. (Fot. plasticomnium.pl)

Związkowcy z Solidarności ze spółek Plastic Omnium Auto Exteriors w Kleszczowie i Plastic Omnium Auto w Gliwicach utworzyli wspólną, międzyzakładową organizację związkową.

- Do tej pory działaliśmy osobno. Teraz jesteśmy jedną organizacją, zdecydowanie liczniejszą i silniejszą. Zarząd będzie musiał się z nami bardziej liczyć - podkreśla Krzysztof Masłowski, szef Solidarności w Plastic Omnium Auto Exteriors.

Jednym z powodów podjęcia decyzji o połączenia komisji zakładowych NSZZ Solidarność było nierówne, zdaniem związkowców, traktowanie pracowników obu zakładów. Reprezentanci związku wskazują, że załoga zakładu w Kleszczowie była gorzej opłacana.

- Będziemy dążyć do tego, by w obu spółkach obowiązywały wszystkie porozumienia płacowe, które w tym roku zamierzamy wynegocjować z zarządem. Naszym zdaniem to niesprawiedliwe, że w dwóch bliźniaczych zakładach, podlegających temu samemu pracodawcy, są lepsze i gorsze warunki płacowe. Dołożymy wszelkich starań, by ujednolicić zarobki w obu firmach oraz wszystkie inne świadczenia finansowe - zapowiada Joanna Kaznowska, przewodnicząca związku w gliwickiej spółce.

Spółki Plastic Omnium Auto Exteriors w Kleszczowie i Plastic Omnium Auto w Gliwicach produkują m.in. zderzaki i akcesoria samochodowe. Łącznie zatrudniają ponad 800 pracowników. Zakłady należą do francuskiego koncernu Plastic Omnium, który jest właścicielem ponad 100 firm na świecie.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.