wnp.pl

Masówki w kopalniach Kompanii Węglowej

0 0
Masówki w kopalniach Kompanii Węglowej
Niebawem może dojść do kolejnych obrad z udziałem przedstawicieli rządu, pracodawców i górniczych związków. (Fot. PTWP)

• We wtorek 9 lutego w kopalniach i zakładach należących do Kompanii Węglowej odbywać się będą masówki informacyjne dla załóg.
• W trakcie masówek związki chcą przedstawić załogom sytuację w Kompanii.

W piątek 5 lutego w Warszawie obradował Zespół Trójstronny do spraw Bezpieczeństwa Socjalnego Górników.

- Minister energii Krzysztof Tchórzewski przedstawił swoją ocenę sytuacji, przedstawiciele strony społecznej zaprezentowali swoje argumenty - mówił po obradach górniczego zespołu trójstronnego szef Zakładowej Organizacji Koordynacyjnej NSZZ Solidarność Kompanii Węglowej Bogusław Hutek. - Podtrzymaliśmy nasz postulat dotyczący wycofania przez zarząd Kompanii decyzji o wypowiedzeniu porozumienia z 17 lipca 2015 roku. Minister zapewnił, że w połowie tygodnia poinformuje stronę społeczną o dalszych decyzjach resortu - zaznaczył Bogusław Hutek.

Niebawem może dojść do kolejnych obrad z udziałem przedstawicieli rządu, pracodawców i górniczych związków. Zapewne obrady te odbędą się w Katowicach, co postulowali związkowcy.

Według związkowców na razie trudno mówić o jakimś zbliżeniu stanowisk. Ministerstwo energii ma udzielić informacji odnośnie działań, jakie zamierza podjąć resort i zarząd Kompanii Węglowej, by doprowadzić do powołania Polskiej Grupy Górniczej, czyli Nowej Kompanii Węglowej.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (2)

 • To Gornicy do budzetu przekazuja pieniadze z ktorych takie nieroby jak ty korzystaja. Nalezy im sie 14 pensja bo sami na to sobie zapracowali . Ciezka mozolna praca.Trzeba bylo isc do kopalni pracowac a nie teraz glupio komentowac.
 • Niech górnictwo żyje za swoje pieniądze za sprzedany węgiel!!!!!!
  W Polsce wytwarzane są dużo bardziej skomplikowane towary i usługi niż węgiel bez terroryzowania podatników strajkami, okupacjami, blokadami dróg i zabierania wspólnych pieniędzy publicznych na swoje indywidualne górnicze potrzeby.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.