wnp.pl

Masówki i spór zbiorowy w Kompanii Węglowej

0 0
Masówki i spór zbiorowy w Kompanii Węglowej
Związkowcy będą informowali, że 16 lutego złożono w zarządzie KW informację o wszczęciu sporu zbiorowego dotyczącego średnich płac w roku 2016. (Fot. PTWP/Krzysztof Kusz)

Na środę, 17 lutego br. organizacje związkowe zapowiedziały masówki informacyjne w kopalniach Kompanii Węglowej.

Związkowcy będą informowali, że 16 lutego złożono w zarządzie KW informację o wszczęciu sporu zbiorowego dotyczącego średnich płac w roku 2016. Związkowcy ponadto złożyli w Państwowej Inspekcji Pracy (PIP) skargę na działania zarządu KW dotyczące wypłaty 14 pensji.

Jak informował już wnp.pl, zarząd Kompanii podjął decyzję, że 14 pensja za rok 2015 zostanie wypłacona w dwóch ratach. Pierwsza rata, w wysokości 30 proc., została już wypłacona 15 lutego br. a druga rata, w wys. 70 proc. nagrody, zostanie wypłacona 30 czerwca 2016 r. wraz z ustawowymi odsetkami za każdy dzień zwłoki.

- Rozłożenie dodatkowej nagrody rocznej, tzw. 14-tki, na raty było koniecznością. Jesteśmy przekonani, że wszyscy pracownicy zrozumieją wyjątkowość sytuacji – napisał Krzysztof Sędzikowski, prezes Kompanii Węglowej w liście do załogi spółki.

Jak zapewnił, dla zarządu Kompanii Węglowej priorytetem jest zachowanie miejsc pracy i przetrwanie firmy wraz z 11 kopalniami 4 zakładami wchodzącymi w skład KW oraz pozyskanie inwestorów dla dalszego funkcjonowania spółki.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.