Mają utrudniony dojazd do pracy. Proszą prezydenta Sosnowca o pomoc

Solidarność ze spółki Bitron Poland w Sosnowcu zwróciła się do prezydenta miasta o wydłużenie kursów autobusów nr 690 i nr 18, co pracownikom z Sosnowca i Dąbrowy Górniczej ułatwiłoby dojazd do pracy.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Mają utrudniony dojazd do pracy. Proszą prezydenta Sosnowca o pomoc

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

12 lut 2016 16:24


Bitron Poland znajduje się na terenie sosnowiecko-dąbrowskiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jedynym środkiem komunikacji miejskiej dojeżdżającym w pobliże spółki jest autobus nr 835, który rozpoczyna kurs w zajezdni w Zagórzu i jedzie do Katowic.

- Pracownicy z Sosnowca i Dąbrowy Górniczej oraz z Dąbrowy Górniczej Gołonoga nie mają bezpośredniego połączenia. Dojazd do pracy jest utrudniony również z tego względu, że przed spółką brakuje parkingów. Gdyby prezydent miasta przychylnie rozpatrzył nasze pismo i wydłużył kursy autobusów nr 690 i 18, zyskaliby również pracownicy innych firm zlokalizowanych w strefie – mówi Izabela Będkowska, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ Solidarność Bitron Poland.

Autobus nr 690 kursuje na trasie Sosnowiec Dworzec PKP – Gołonóg Zajezdnia. Z kolei linia nr 18 to połączenie Katowic Zawodzia z Hutą Katowice. W ocenie przewodniczącej wydłużenie kursów tych dwóch autobusów nie stanowiłoby dużego obciążenia finansowego dla miasta i obyłoby się bez dodatkowych inwestycji.

– Kilka lat temu, również na prośbę Solidarności, w pobliżu firmy wybudowane zostały przystanki autobusowe. To właśnie przy nich zatrzymuje się autobus linii nr 835 – przypomina Będkowska.

Zatrudniający ok. 600 osób Bitron Poland produkuje podzespoły dla przemysłu motoryzacyjnego i sprzętu AGD. Na potrzeby spółki pracuje też kilka firm zewnętrznych, które łącznie zatrudniają ponad 700 pracowników. Większość pracowników Bitronu to kobiety.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Katowice 15 listopada 2017

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.