Lufthansa: Stewardesy zapowiadają tygodniowy strajk

0 0
Lufthansa: Stewardesy zapowiadają tygodniowy strajk
Piloci w ciągu ostatnich dwóch lat strajkowali już 13 razy. Teraz po raz pierwszy pracy zaprzestaną stewardesy i stewardzi. /fot. Lufthansa

W najbliższy piątek (6 listopada) stewardesy i stewardzi niemieckich linii lotniczych Lufthansa rozpoczną strajk. Akcja protestacyjna potrwa do 13 listopada.

Jak zapowiedział w poniedziałek (2 listopada), Nicoley Baublies, przewodniczacy związku zawodowego personelu pokładowego Ufo, załoga poinformuje z niewielkim wyprzedzeniem, które loty zostaną wyłączone z tygodniowego strajku.

Roszczenia załogi

Przedmiotem sporu zborowego, który trwa w Lufthansie od blisko dwóch lat, są m.in. płace 19 tys. pracowników oraz system przechodzenia na wcześniejszą emeryturę.

Związkowcy uznali ostatnie propozycje pracodawcy za "całkowicie nie do zaakceptowania". Wcześniejsza próba mediacji skończyła się fiaskiem. To pierwszy raz, kiedy stewardesy i stewardzi po porzucą pracę.

Kierownictwo Lufthansy uważa strajk za nieuzasadniony. - Jesteśmy gotowi do kontynuacji rozmów - oświadczył rzecznik niemieckiego przewoźnika.

Wcześniej strajkowali piloci

Zapowiedź strajku personelu pokładowego to kolejny cios dla Lufthansy. W minionych dwóch latach 13 razy strajkowali piloci niemieckich linii, domagając się wyższych płac i zachowania korzystnego dla nich systemu wcześniejszych emerytur.

Ostatni strajk we wrześniu został uznany przez sąd pracy Hesji we Frankfurcie nad Menem za nielegalny. Lufthansa szacuje straty akcji protestacyjnych pilotów na kilkaset milionów euro.

W związku z silną konkurencją ze strony tanich linii lotniczych oraz przewoźników z Azji Lufthansa realizuje radykalny program oszczędnościowy, rozbudowując m.in. sektor tanich linii lotniczych.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.