Lotos: Związkowcy spotkali się z zarządem

Przedstawiciele związków zawodowych działających w grupie Lotos przedyskutowali na spotkaniu z zarządem firmy listę swoich najważniejszych postulatów.
REKLAMA
Puls HR Puls HR

Lotos: Związkowcy spotkali się z zarządem

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

26 lip 2016 11:21


Spotkanie było realizacją uzgodnień z ówczesnym p.o. prezesa spółki Robertem Pietryszynem podczas poprzedniego spotkania, które odbyło się 29 kwietnia.

Czytaj też: Błyskotliwa kariera Pietryszyna. 37-latek na czele Lotosu

Na spotkaniu władze firmy odniosły się do złożonego przez związki zawodowe pisma z 17 wnioskami określającymi oczekiwania pracowników firmy, a podpisanego przez przewodniczącego rady pracowników grupy Lotos oraz szefów Związku Zawodowego Inżynierów i Techników Grupy Lotos (ZZIT), Międzyzakładowego Związku Pracowników Ruchu Ciągłego (MZPRC), Branżowego Związku Zawodowego (BZZ) oraz Międzyzakładowego Związku Obrony Pracowników (MZOP).

- To pismo przedstawiliśmy jeszcze przed poprzednim spotkaniem, ale mam wrażenie, że część członków zarządu dopiero teraz się z nim zapoznała - mówi Grzegorz Szade, wiceprzewodniczący ZZIT.

Według niego strona społeczna usłyszała potwierdzenie, że oczekiwania pracowników będą realizowane. Ustalono harmonogram ich szczegółowej oceny z jednoczesnym potwierdzeniem braku przewidywanych zmian właścicielskich wśród spółek grupy kapitałowej.

Wśród najważniejszych postulatów związkowców Grzegorz Szade wymienia realny wzrost wynagrodzeń, organizowanie spotkań z najwyższym kierownictwem spółki co najmniej raz na cztery miesiące czy przedstawianie stronie społecznej raz do roku informacji na temat realizowanych w grupie inwestycji.

Istotna jest również potrzeba określenia daty granicznej dla ewentualnych zmian kadrowych, gdyż zgodnie z zasadami Systemu Okresowych Ocen Pracowników może to mieć wpływ na wyniki poszczególnych pracowników i zastosowań przeszeregowań pracowników i ich dalszych konkretnych indywidualnych ścieżek karier, jako że dla możliwości dokonania tych ocen istnieje wymóg sześciu miesięcy podległości danemu przełożonemu.

Cały artykuł czytaj na wnp.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

jaro 2016-07-27 13:40:00

Brawo za postawę związkowa i pracowniczą! Takie podejście do sprawy załogi i zarządu mi się podoba

REKLAMA