wnp.pl

Lotos: Związkowcy spotkali się z zarządem

0 0
Lotos: Związkowcy spotkali się z zarządem
Związkowcy spotkali się z zarządem Lotosu. (fot. mat.pras.)

Przedstawiciele związków zawodowych działających w grupie Lotos przedyskutowali na spotkaniu z zarządem firmy listę swoich najważniejszych postulatów.

Spotkanie było realizacją uzgodnień z ówczesnym p.o. prezesa spółki Robertem Pietryszynem podczas poprzedniego spotkania, które odbyło się 29 kwietnia.

Czytaj też: Błyskotliwa kariera Pietryszyna. 37-latek na czele Lotosu

Na spotkaniu władze firmy odniosły się do złożonego przez związki zawodowe pisma z 17 wnioskami określającymi oczekiwania pracowników firmy, a podpisanego przez przewodniczącego rady pracowników grupy Lotos oraz szefów Związku Zawodowego Inżynierów i Techników Grupy Lotos (ZZIT), Międzyzakładowego Związku Pracowników Ruchu Ciągłego (MZPRC), Branżowego Związku Zawodowego (BZZ) oraz Międzyzakładowego Związku Obrony Pracowników (MZOP).

- To pismo przedstawiliśmy jeszcze przed poprzednim spotkaniem, ale mam wrażenie, że część członków zarządu dopiero teraz się z nim zapoznała - mówi Grzegorz Szade, wiceprzewodniczący ZZIT.

Według niego strona społeczna usłyszała potwierdzenie, że oczekiwania pracowników będą realizowane. Ustalono harmonogram ich szczegółowej oceny z jednoczesnym potwierdzeniem braku przewidywanych zmian właścicielskich wśród spółek grupy kapitałowej.

Wśród najważniejszych postulatów związkowców Grzegorz Szade wymienia realny wzrost wynagrodzeń, organizowanie spotkań z najwyższym kierownictwem spółki co najmniej raz na cztery miesiące czy przedstawianie stronie społecznej raz do roku informacji na temat realizowanych w grupie inwestycji.

Istotna jest również potrzeba określenia daty granicznej dla ewentualnych zmian kadrowych, gdyż zgodnie z zasadami Systemu Okresowych Ocen Pracowników może to mieć wpływ na wyniki poszczególnych pracowników i zastosowań przeszeregowań pracowników i ich dalszych konkretnych indywidualnych ścieżek karier, jako że dla możliwości dokonania tych ocen istnieje wymóg sześciu miesięcy podległości danemu przełożonemu.

Cały artykuł czytaj na wnp.pl.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • Brawo za postawę związkowa i pracowniczą! Takie podejście do sprawy załogi i zarządu mi się podoba

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.