wnp.pl

Lotos: Pietryszyn spotkał się ze związkowcami

0 0
Lotos: Pietryszyn spotkał się ze związkowcami
Robert Pietryszyn od 13 kwietnia jest p.o. prezesa grupy Lotos. (fot.stadionwroclaw.pl)

• Związkowcy z grupy Lotos spotkali się z trzyosobowym, okrojonym zarządem koncernu.
• Na jakiekolwiek decyzje trzeba jednak czekać do momentu wyłonienia nowego prezesa i trzech pozostałych członków zarządu spółki.
• Robert Pietryszyn, p.o. prezesa koncernu zapewnił, że zarząd powróci do rozmów ze związkowcami w czerwcu.

W spotkaniu z trzyosobowym zarządem koncernu - na jego czele od 13 kwietnia stoi Robert Pietryszyn - uczestniczyli przedstawiciele związków zawodowych oraz Rady Pracowników działających w Grupie Lotos, a także związków zawodowych z firm Lotos Petrobaltic i Lotos Terminale.

Czytaj też: Błyskotliwa kariera Pietryszyna. 37-latek na czele Lotosu

Związki zawodowe skupiające ponad 36 proc. pracowników Grupy Lotos skierowały tydzień wcześniej pismo do zarządu spółki, w którym przedstawione zostało kilkanaście zagadnień, wymagających deklaracji władz firmy odnośnie ich realizacji.

- Pierwszy raz miałem okazję brać udział w podobnym spotkaniu i zaproszenie do takich rozmów związkowców z południa uważam za dobry kierunek, traktuję to jako nowe otwarcie - powiedział wnp.pl Mirosław Biernot, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Solidarności spółki Lotos Terminale.

Jak informuje Związek Zawodowy Inżynierów i Techników Grupy Lotos (ZZIT), dopiero po ustaleniu docelowego składu zarządu będzie miejsce na dialog społeczny, który zadaniem p.o. prezesa Roberta Pietryszyna będzie kontynuowany na dotychczasowym poziomie, ze wskazaniem preferencji na indywidualne spotkania w poszczególnych tematach.

- Robert Pietryszyn zapewnił nas, że najprawdopodobniej w czerwcu dojdzie do kolejnego spotkania ze stroną społeczną, już po uzupełnieniu składu zarządu Lotosu, ale nakreślony wstępnie przez niego kierunek, czyli potrzeba konsolidacji, to świeży oddech w porównaniu do dotychczasowego podejścia władz spółki - mówi Mirosław Biernot.

Więcej czytaj na wnp.pl.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.