Lotnisko w Brukseli wciąż zamknięte. Policjanci protestują i grożą strajkiem

0 0
Lotnisko w Brukseli wciąż zamknięte. Policjanci protestują i grożą strajkiem
Międzynarodowe lotnisko w Zaventem pod Brukselą w którym 22 marca doszło do zamachu terrorystycznego zatrudnia 20 tys. osób. (fot. wikipedia)

Międzynarodowe lotnisko w Zaventem pod Brukselą jest już "technicznie gotowe" do częściowego wznowienia lotów pasażerskich po zamachu terrorystycznym do którego doszło 22 marca, ale pozostaje zamknięte z powodu protestu i groźby strajku policjantów, którzy żądają dodatkowych środków bezpieczeństwa.

Związki zawodowe reprezentujące policjantów pracujących na lotnisku zażądały postawienia bramek i urządzeń do kontroli ludzi i bagaży przed wejściem do hali odpraw. Dyrekcja lotniska na razie odrzuca te postulaty; w razie ich niespełnienia policjanci grożą strajkiem. Negocjacje trwają i na razie nie podano kolejnej daty wielokrotnie już przesuwanego ponownego otwarcia lotniska.

Vincent Gilles, przewodniczący największego związku zawodowego policjantów w Belgii powiedział, że "zdaniem policji środki bezpieczeństwa obowiązujące na lotnisku są niewystarczające dla tych, którzy tam pracują i którzy korzystają z lotniska".

Ale liczni eksperci ds. bezpieczeństwa także nie podzielają postulatów policjantów, twierdząc, że ich realizacja oznaczałaby tłumy ludzi stojących w kolejkach przed wejściem do terminala zamiast w środku, a takie skupisko nadal może być łatwym celem ataku. - Na żadnym lotnisku w Europie nie ma takich zasad - powiedziała rzeczniczka lotniska Florence Muls.

Zatrudniające 20 tys. osób lotnisko, pod dachem którego pracuje 260 firm, jest jednym z największych pracodawców w Belgii i przynosi do PKB ok. 3 mld euro rocznie.

 

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.