Linie lotnicze Norwegian: Strajkują piloci,odwołane połączenia

Linie lotnicze Norwegian odwołały w czwartek (5 marca) połowę lotów w związku ze strajkiem pilotów, w tym wszystkie rejsy krajowe i większość przelotów do skandynawskich stolic. 35 tysięcy pasażerów dotkną zmiany w rozkładzie lotów.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Linie lotnicze Norwegian: Strajkują piloci,odwołane połączenia

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

5 mar 2015 13:02


Loty międzykontynentalne i niektóre loty europejskie odbędą się zgodnie z planem - podała agencja Reutera.

Podjęta w nocy ze środy na czwartek kolejna próba negocjacji między dyrekcją spółki matki Norwegian, Norwegian Air Shuttle (NAS), a strajkującymi, zakończyła się bezowocnie. "W nocy został podjęty kontakt, jednak nie doszło do zbliżenia stanowisk stron" - podała rzeczniczka Anne-Sissel Skaanvik.

Strajkuje co najmniej 650 pilotów spółki-córki NAS, Norwegian Air Norway (NAN), która obsługuje połączenia krajowe i regionalne. Żądają oni podpisania układu zbiorowego bezpośrednio z centralą w nadziei zachowania miejsc pracy i ujednolicenia warunków płacowych dla wszystkich pilotów pracujących w różnych filiach Norwegian. Na takie rozwiązanie nie zgadza się szef lotniczego koncernu Bjoern Kjos.

W środę akcja protestacyjna pilotów, trwająca od soboty, dotknęła 20 tysięcy pasażerów NAS. Linie lotnicze, które zanotowały w ubiegłym roku pierwszą od ośmiu lat stratę, szukają oszczędności m.in. w świadczeniach przyznanych pilotom i chcą zwiększyć elastyczność zatrudnienia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.