Lekarze zapowiadają pikietę

Zarząd Krajowy OZZL informuje, że w czwartek 15 maja b.r. odbędzie się pikieta lekarzy przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia w Warszawie, początek - godzina 12.00.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Lekarze zapowiadają pikietę

PODZIEL SIĘ


Autor: Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

7 maj 2014 8:24


Zgromadzenie to jest elementem ogólnoeuropejskiego dnia protestu lekarzy, organizowanego przez FEMS - Europejską Federację Związków Zawodowych Lekarzy (do której należy OZZL).

Zasadniczym przesłaniem protestu jest hasło: Powstrzymajmy ich! Brońmy naszego prawa do zdrowia! Jest to protest przeciwko działaniom rządów krajów europejskich, w tym Polski, które zmierzają do ograniczenia nakładów publicznych na ochronę zdrowia, przy zachowaniu dotychczasowego zakresu świadczeń formalnie gwarantowanych. Skutkuje to zmniejszeniem liczby lekarzy i pielęgniarek, zwiększeniem kolejek do leczenia, nadmiernymi oszczędnościami obniżającymi jakość leczenia.

Zjawiska te ze szczególnym nasileniem występują w Polsce, gdzie nakłady publiczne na opiekę zdrowotną oraz liczba lekarzy i pielęgniarek na 1 tys. mieszkańców są najmniejsze wśród krajów UE, a zakres świadczeń formalnie gwarantowanych - największy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.