www.rynekzdrowia.pl

Lekarze zapowiadają pikietę

0 0

Zarząd Krajowy OZZL informuje, że w czwartek 15 maja b.r. odbędzie się pikieta lekarzy przed siedzibą Ministerstwa Zdrowia w Warszawie, początek - godzina 12.00.

Zgromadzenie to jest elementem ogólnoeuropejskiego dnia protestu lekarzy, organizowanego przez FEMS - Europejską Federację Związków Zawodowych Lekarzy (do której należy OZZL).

Zasadniczym przesłaniem protestu jest hasło: Powstrzymajmy ich! Brońmy naszego prawa do zdrowia! Jest to protest przeciwko działaniom rządów krajów europejskich, w tym Polski, które zmierzają do ograniczenia nakładów publicznych na ochronę zdrowia, przy zachowaniu dotychczasowego zakresu świadczeń formalnie gwarantowanych. Skutkuje to zmniejszeniem liczby lekarzy i pielęgniarek, zwiększeniem kolejek do leczenia, nadmiernymi oszczędnościami obniżającymi jakość leczenia.

Zjawiska te ze szczególnym nasileniem występują w Polsce, gdzie nakłady publiczne na opiekę zdrowotną oraz liczba lekarzy i pielęgniarek na 1 tys. mieszkańców są najmniejsze wśród krajów UE, a zakres świadczeń formalnie gwarantowanych - największy.

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.