KW: związki liczą na wspólne uzgodnienia w piątek, 31 stycznia

Niecałe półtorej godziny trwało we wtorek, 28 stycznia, spotkanie zarządu Kompanii Węglowej ze związkami zawodowymi.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

KW: związki liczą na wspólne uzgodnienia w piątek, 31 stycznia

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl

wnp.pl

28 sty 2014 16:23


- Zarząd przedstawił informację na temat programu restrukturyzacji Kompanii Węglowej na lata 2014-2020, który został uprzednio przekazany radzie nadzorczej - mówi portalowi wnp.pl Zbigniew Madej, rzecznik KW.

 W piątek 31 stycznia rada nadzorcza odniesie się do programu restrukturyzacji oraz Planu techniczno-Ekonomicznego spółki na rok 2014.

Tego dnia członkowie rady spotkają się też z przedstawicielami związków zawodowych w obecności zarządu spółki.

Związkowcy liczą, że rada wraz z zarządem pozytywnie odniosą się do wersji programu restrukturyzacji przedstawionej przez stronę społeczną mimo, iż nie zdołano podpisać porozumienia 16 stycznia
, o czym obszernie informował portal wnp.pl.

- Mamy w dalszym ciągu nadzieję na to, że jednolite stanowisko związków zawodowych skłoni zarząd Kompanii Węglowej, radę nadzorczą spółki oraz właściciela, do realizacji programu w warunkach pokoju społecznego, bo to się wszystkim opłaci - zaznacza w rozmowie z portalem wnp.pl Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80. - Być może ten program, realizowany w uzgodnieniu ze związkami zawodowymi, byłby mniej restrykcyjny, ale za to jego realizacja by się powiodła. Dopóki program nie został formalnie przyjęty, liczymy na uzgodnienie porozumienia. Dlatego, że przecież nie chodzi o to kiedy, ale o to, czy takie porozumienie zostanie zawarte. W związku z tym liczymy, że w piątek 31 stycznia zarząd Kompanii Węglowej, rada nadzorcza spółki oraz związki zawodowe podejmą wspólne uzgodnienia - podsumowuje Bogusław Ziętek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.