KW: 6 lutego zarząd spotka się ze związkami

W trakcie obrad 31 stycznia Rada Nadzorcza Kompanii Węglowej nie podjęła decyzji o przyjęciu ostatecznej treści programu restrukturyzacyjnego dla spółki na lata 2014-2020. Szóstego lutego zarząd KW ma jeszcze rozmawiać ze związkami.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

KW: 6 lutego zarząd spotka się ze związkami

PODZIEL SIĘ


Autor: wnp.pl (Jerzy Dudała)

wnp.pl

3 lut 2014 11:17


Związkowcy wskazują, że na temat ostatecznego kształtu programu restrukturyzacji spółki na lata 2014-2020, będą jeszcze rozmawiać z zarządem szóstego lutego.

W piątek 31 stycznia związki zawodowe spotkały się z radą nadzorczą. Związkowcy przedstawili swe opinie w zakresie programu restrukturyzacji.

Później zrobiło się nerwowo. Rada rozpoczęła obrady, w trakcie których miała głosować nad programem. W trakcie obrad pojawiły się informacje, że w siedzibie KW są górnicy gotowi do okupacji budynku, gdyby rada przyjęła program nieuwzględniający postulatów związkowych (mało tego, jeden z komunikatów mówił o tym, że górnicy już okupują siedzibę KW).

Pojawiły się także informacje, że może dojść do okupacji innych budynków. Rada podjęła decyzję, by odłożyć kwestię przyjęcia programu. Mają o nim jeszcze rozmawiać 6 lutego związki z zarządem spółki.

W projekcie projekt porozumienia w sprawie treści programu restrukturyzacyjnego na lata 2014-2020 przedstawionym przez związki jest między innymi propozycja rezygnacji ze zwolnień wśród pracowników administracji za cenę zawieszenia wypłaty czternastej pensji na trzy lata dla tej grupy pracowników.

Zatrudnieni w administracji mieliby dostać gwarancję pracy na czas zawieszenia wypłaty czternastki, natomiast gwarancje dla pozostałych pracowników miałyby zostać wydłużone do 2020 roku; obecne kończą się w roku 2015.

Przedstawiony plan obejmuje też rezygnację z łączenia administracyjnego kopalń.

W zamian związki mogłyby się zgodzić na alokację pracowników, ale przeniesienia mogłyby następować jedynie między kopalniami przeznaczonymi wcześniej do połączenia, czyli Bobrek-Centrum oraz Piekary, Bielszowice i Halemba-Wirek oraz Pokój, Brzeszcze i Piast, Marcel oraz Rydułtowy-Anna, a także Chwałowice i Jankowice.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.