wnp.pl

KW: 12 związków za wspólną listą kandydatów do Rady Pracowników

0 0

Dwanaście związków zawodowych w KW poparło wspólną listę kandydatów reprezentatywnych organizacji związkowych w zbliżających się wyborach do Rady Pracowników spółki.

Głosowanie - jak już informował portal wnp.pl - odbędzie się w środę 22 kwietnia między godziną 5.00 a 24.00 we wszystkich jednostkach organizacyjnych Kompanii. Pracownicy Kompanii Węglowej wybiorą siedmioosobową Radę Pracowników.

Z mocy ustawy pracodawca zobowiązany jest do przekazywania Radzie Pracowników szczegółowych danych dotyczących sytuacji przedsiębiorstwa.

Reprezentatywne organizacje związkowe wystawiły wspólną listę kandydatów do Rady, apelując o uczestnictwo w wyborach.

W gronie kandydatów popieranych przez Solidarność, Związek Zawodowy Górników w Polsce, Związek Zawodowy Kadra, Wolny Związek Zawodowy Sierpień 80 i Związek Zawodowy Pracowników Dołowych znaleźli się: Jerzy Demski, Bogusław Hutek, Dariusz Potyrała, Jerzy Sawczuk, Przemysław Skupin, Krzysztof Stanisławski i Waldemar Stelmach.

Przedstawiciele związków wskazują, że dane przekazywane Radzie Pracowników przez pracodawcę stanowią dla strony społecznej bezcenne źródło informacji, natomiast zgodne współdziałanie Rady i związków zawodowych jest rozwiązaniem dającym gwarancję skutecznej obrony praw pracowniczych w Kompanii u progu jej przekształceń organizacyjnych.

Tworzenie rad pracowników umożliwia Ustawa o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji (Dz. U. z 2006 r. Nr 79, poz. 550 z późn. zm.). Kadencja Rady wynosi cztery lata od dnia wyboru.

- Bardzo dobrze oceniam prace poprzedniej Rady Pracowników w KW, bowiem wniosła ona duży wkład w opiniowanie dokumentów spółki - zaznaczył niedawno dla portalu wnp.pl Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80. - Jest to instytucja, która się sprawdziła. Rada Pracowników, która niebawem zostanie wybrana, będzie funkcjonować w specyficznych warunkach, gdzie kończyć będzie funkcjonowanie dotychczasowa KW, a zacznie działać tzw. Nowa Kompania Węglowa - podkreślił Bogusław Ziętek.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.