KW: 12 związków za wspólną listą kandydatów do Rady Pracowników

Dwanaście związków zawodowych w KW poparło wspólną listę kandydatów reprezentatywnych organizacji związkowych w zbliżających się wyborach do Rady Pracowników spółki.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

KW: 12 związków za wspólną listą kandydatów do Rady Pracowników

PODZIEL SIĘ


Autor: Wnp.pl

wnp.pl

17 kwi 2015 11:59


Głosowanie - jak już informował portal wnp.pl - odbędzie się w środę 22 kwietnia między godziną 5.00 a 24.00 we wszystkich jednostkach organizacyjnych Kompanii. Pracownicy Kompanii Węglowej wybiorą siedmioosobową Radę Pracowników.

Z mocy ustawy pracodawca zobowiązany jest do przekazywania Radzie Pracowników szczegółowych danych dotyczących sytuacji przedsiębiorstwa.

Reprezentatywne organizacje związkowe wystawiły wspólną listę kandydatów do Rady, apelując o uczestnictwo w wyborach.

W gronie kandydatów popieranych przez Solidarność, Związek Zawodowy Górników w Polsce, Związek Zawodowy Kadra, Wolny Związek Zawodowy Sierpień 80 i Związek Zawodowy Pracowników Dołowych znaleźli się: Jerzy Demski, Bogusław Hutek, Dariusz Potyrała, Jerzy Sawczuk, Przemysław Skupin, Krzysztof Stanisławski i Waldemar Stelmach.

Przedstawiciele związków wskazują, że dane przekazywane Radzie Pracowników przez pracodawcę stanowią dla strony społecznej bezcenne źródło informacji, natomiast zgodne współdziałanie Rady i związków zawodowych jest rozwiązaniem dającym gwarancję skutecznej obrony praw pracowniczych w Kompanii u progu jej przekształceń organizacyjnych.

Tworzenie rad pracowników umożliwia Ustawa o informowaniu pracowników i przeprowadzaniu z nimi konsultacji (Dz. U. z 2006 r. Nr 79, poz. 550 z późn. zm.). Kadencja Rady wynosi cztery lata od dnia wyboru.

- Bardzo dobrze oceniam prace poprzedniej Rady Pracowników w KW, bowiem wniosła ona duży wkład w opiniowanie dokumentów spółki - zaznaczył niedawno dla portalu wnp.pl Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80. - Jest to instytucja, która się sprawdziła. Rada Pracowników, która niebawem zostanie wybrana, będzie funkcjonować w specyficznych warunkach, gdzie kończyć będzie funkcjonowanie dotychczasowa KW, a zacznie działać tzw. Nowa Kompania Węglowa - podkreślił Bogusław Ziętek.

Cały artykuł znajdziesz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.