Kurs TP SA spadł po informacji o planowanych zwolnieniach

0 0
Kurs TP SA spadł po informacji o planowanych zwolnieniach

Kurs TP SA gwałtownie spadł po informacji o porozumieniu ze związkami zawodowymi, dotyczącym planowanej redukcji zatrudnienia o 2.250 pracowników w latach 2014-15. Kurs spółki zniżkował o 6,31 proc., do 9,51 zł.

Przedstawiciele Telekomunikacji Polskiej podpisali ze związkami zawodowymi działającymi w spółce umowę dotyczącą programu dobrowolnych odejść w latach 2014-2015. W ramach umowy spółkę opuści 2.250 pracowników, z czego 1.150 w samym 2014 roku - poinformował Robert Materna, przewodniczący związku zawodowego "Błękitna Linia".

Czytaj też:  TVP nie stać na żądania związków

"Przedstawiciele spółki oraz wszystkich obecnych na spotkaniu związków zawodowych podpisali dziś porozumienie dotyczące dobrowolnych odejść pracowników w latach 2014-2015. Wstępne propozycje zarządu mówiły o 2,9 tys. osób, ale ostatecznie w ramach negocjacji program obejmie 2.250 pracowników. W 2014 roku w wyniku porozumienia spółkę opuści 1.150 pracowników" - powiedział Materna.

 "Spotkanie związków z przedstawicielami firmy trwa i po przerwie zaplanowano rozmowy na temat porozumienia w sprawach pracowniczych w spółce Orange Costumer Service" - dodał.

Materna podał również, że zarząd Telekomunikacji Polskiej zobowiązał się w trakcie negocjacji ze związkami zawodowymi do minimum 2,5-proc. podwyżek wynagrodzenia pracowników w roku 2014 i 2015.

Telekomunikacja Polska prowadzi obecnie program dobrowolnych odejść na lata 2012-2013, w ramach którego firmę opuścić ma łącznie 2,3 tys. pracowników. Wartość pakietu przypadająca na odchodzącego pracownika w ramach obecnego programu zależy od stażu pracy w TP i kształtuje się w przedziale od 4 do 15 miesięcznych wynagrodzeń. Dla pracowników o ponad 20-letnim stażu pracy przewidziane są dodatkowe odszkodowania, których wartość na pracownika nie przekracza 20 tys. zł.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.