Kto komu obiecał uchylenie ustaw emerytalnych?

Prezes PiS obiecał, że po dojściu tej partii do władzy zostaną uchylone przepisy podnoszące wiek emerytalny oraz "inne ustawy antypracownicze" - poinformował w poniedziałek szef Solidarności Piotr Duda po spotkaniu z Jarosławem Kaczyńskim.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Kto komu obiecał uchylenie ustaw emerytalnych?

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

7 lip 2014 17:11


Duda nie chciał ujawnić dziennikarzom szczegółów ponadgodzinnej rozmowy z prezesem PiS. Przyznał tylko, że spotyka się z Kaczyńskim od czasu do czasu, bo obu "łączy troska o Polskę".

Sejm uchwalił zmiany w ustawie o emeryturach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w maju 2012 r. Przed zmianami kobiety miały prawo do emerytury po osiągnięciu 60. roku życia, a mężczyźni - 65 lat. Od 2013 r. wiek emerytalny wzrasta co kwartał o miesiąc - dla mężczyzn będzie wynosił 67 lat w 2020 r., a dla kobiet - w 2040 r.

Podwyższenie wieku emerytalnego wzbudziło protesty wielu środowisk. Solidarność, OPZZ i PiS zaskarżyły te zmiany do Trybunału Konstytucyjnego, jednak TK uznał, są jest one zgodne z konstytucją.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Dorota 2014-07-07 18:27:46

Panie Duda jest takie stare przysłowie: "Nikt Ci tyle nie da, ile Ja Ci obiecam". Powyższą zasadą od długiego czasu kieruje się Prezes jak i szef Solidarności czyli pan. Ciekawszą od ble,ble jest info, co Prezes obiecał panu za poparcie związkowe ?