Koniec protestu górników na przejściu granicznym Braniewo-Mamonowo

Śląscy górnicy, którzy blokowali tory na polsko-rosyjskim kolejowym przejściu granicznym Braniewo-Mamonowo, zakończyli protest. Protestujący żądali ograniczenia importu węgla z Rosji.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Koniec protestu górników na przejściu granicznym Braniewo-Mamonowo

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

25 wrz 2014 7:26


Według górników decyzja o zakończeniu protestu jest reakcją na zapowiedź przyspieszenia prac nad projektami ustaw dotyczących handlu węglem, o co zwróciła się w środę do Sejmu premier Ewa Kopacz.

Szefowa rządu zapoznała się z petycją protestujących, którzy żądali "podjęcia zdecydowanych działań w sprawie ograniczenia nieuczciwego importu węgla kamiennego z Federacji Rosyjskiej". Zleciła też przygotowanie informacji o aktualnej sytuacji w górnictwie węgla kamiennego i raportu nt. działań podjętych przez rząd i zarząd Kompanii Węglowej od maja do września 2014 r.

Czytaj też: Górnicy żądają działań w sprawie ograniczenia nieuczciwego importu węgla

W środę od godz. 4 rano około 200-osobowa grupa górników blokowała polsko-rosyjskie przejście kolejowe w Braniewie. Protestujący informowali, że to akcja "obywatelskiego sprzeciwu wobec nadmiernego importu węgla z Rosji". Ich zdaniem rosnący import rosyjskiego surowca jest jedną z głównych przyczyn dramatycznej sytuacji w polskim górnictwie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.