Koniec protestów francuskich taksówkarzy

0 0
Koniec protestów francuskich taksówkarzy
W dniach 26-29 stycznia taksówkarze protestowali przeciwko nieprawidłowościom alternatywnych przewozów. (Fot.: francebleu.fr)

• Po trzech dniach mobilizacji i paraliżu niektórych dzielnic Paryża kierowcy tradycyjnych taksówek zrezygnowali z protestów.
• Francuski rząd zobowiązał się do bardziej restrykcyjnej kontroli sektora przewozu osób (VTC).

Premier Manuel Valls ogłosił nasilenie kontroli sektora VTC po spotkaniu pojednawczym, które odbyło się w czwartek (28 stycznia) wieczorem. W Paryżu, głównie w okolicach lotnisk, i poza miastem zlikwidowane zostały organizowane przez taksówkarzy blokady - poinformowała agencja AFP.

W dniach 26-29 stycznia taksówkarze protestowali przeciwko nieprawidłowościom, które zarzucają sektorowi VTC, zwłaszcza kierowcom amerykańskiego giganta Uber. Jego usługi są bardzo popularne wśród paryżan. Francuscy klienci chętnie korzystają z alternatywnych form przewozu osób, podczas gdy kierowcom taksówek często zarzuca się np. brak dyspozycyjności.

W środę (27 stycznia) sąd nakazał przewoźnikowi Uber France wypłacenie 1,2 mln euro na rzecz federacji taksówkarskiej, ponieważ uznał, że jego kierowcy zabierają pasażerów bezpośrednio z ulicy (a nie korzystając ze specjalnej aplikacji), czego alternatywnym przewozom zakazuje prawo.

Rząd zostawił otwartą możliwość udzielenia pomocy finansowej poszkodowanym kierowcom taksówek.

Paryska policja poinformowała, że w piątek rano (29 stycznia) ruch w okolicach lotnisk - Roissy-Charles de Gaulle i Orly - oraz węzła Porte Maillot w zachodniej części stolicy zaczął wracać do normy.

W Paryżu doszło do starć kierowców taksówek z policją. Protestujący przeciwko konkurencji ze strony firm oferujących przewozy osób palili opony, policja użyła gazu łzawiącego. Premier Valls potępił metody działania taksówkarzy.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (1)

  • A w Polsce z kodem "cch9wue" otrzymujesz 25zł do wykorzystania w uber. polecam ;)

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.