wnp.pl

Kompania Węglowa: Związkowcy chcą wyeliminować przedłużanie czasu pracy górników

0 0
Kompania Węglowa: Związkowcy chcą wyeliminować przedłużanie czasu pracy górników
Bywa tak, że górnicy są pod ziemią dłużej niż to wynika z przepisów - 7,5 godziny na dobę od zjazdu do wyjazdu. (Fot. PTWP)

Członkowie kompanijnej komisji BHP ZOK NSZZ Solidarność wskazują na konieczność eliminacji wydłużania czasu pracy osób zatrudnionych na dole kopalń.

Przedstawiciele Solidarności KW podkreślają, że przestrzeganie przepisów regulujących czas pracy na dole powinno być powszechne. Ich zdaniem nagminnie jednak bywa tak, że górnicy są pod ziemią dłużej niż to wynika z przepisów - 7,5 godziny na dobę od zjazdu do wyjazdu.

- Komisja BHP ZOK NSZZ Solidarność KW SA wnioskuje o: powszechne przestrzeganie czasu pracy na wszystkich oddziałach KW SA, aby w jak największym stopniu eliminować nagminnie przedłużający się czas w jakim pracownicy znajdują się pod ziemią; przedstawienie bilansu kosztowo-ilościowego w zakresie wydawanego pracownikom firm zewnętrznych sprzętu ochronnego (maski przeciwpyłowe P-2, P-3, ochronniki słuchu), wraz z informacją o ścisłości ewidencjonowania i egzekwowania należnego z tego tytułu kopalni zwrotu kosztów - czytamy we wniosku skierowanym przez kompanijną komisję BHP ZOK NSZZ Solidarność do Kompanii Węglowej. 

Więcej na ten temat na wnp.pl.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

POLECAMY

  • ZMIEŃ WIDOK:

  • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
  • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
    Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
    Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
  • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.