Strajk górników, likwidacja kopalń: najnowsze wiadomości

0 0

Kompania Węglowa, Jastrzębska Spółka Węglowa, górnictwo, energetyka: Tutaj przeczytasz naszą relację na żywo na temat planów rządu dotyczących restrukturyzacji górnictwa, strajków górników i kolejnych kroków podejmowanych przez obie strony.

To już koniec naszej relacji, ale nadal będziemy monitorować dla was to, co dzieje się w branży górniczej w naszych stałych rubrykach "Przemysł" i "Związki Zawodowe".

Nd., 12:25: Dominik Kolorz, szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności o podpisaniu porozumienia Międzyzakładowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego ze stroną rządową.

 

Nd., 12: 11:  Na wnp.pl możecie znaleźć treść porozumienia zawartego wczoraj między przedstawicielami rządu i stroną związkową.

Nd., 12:10: - Wszystkie kopalnie zostały uratowane. Wszyscy pracownicy - bowiem te gwarancje obejmują dół, przeróbkę i powierzchnię - mają gwarancje pracy, gdyby te procesy inwestorskie się nie powiodły. Oczywiście jeśli ktoś będzie chciał, to będzie mógł skorzystać z programu osłonowego na zasadzie dobrowolności - komentuje dla Wnp.pl Bogusław Ziętek, przewodniczący Sierpnia 80.

fot. PTWP (Andrzej Wawok)
fot. PTWP (Andrzej Wawok)

Nd., 12:07: Zgodnie z porozumieniem, nie dojdzie do planowanej likwidacji kopalń Kompanii Węglowej, zamiast tego będą restrukturyzowane a niektóre uprzednio podzielone. Część z nich ma przejść, jak powiedział szef śląsko-dąbrowskiej "S" Dominik Kolorz, "głęboki proces naprawczy" w Spółce Restrukturyzacji Kopalń (SRK), by potem trafić do inwestorów - informuje PAP.

Zgodnie z porozumieniem do procesu naprawczego w SRK zostaną przekazane kopalnie: Piekary, ruch Centrum (część kopalni Bobrek-Centrum), ruch Makoszowy (część kopalni Sośnica-Makoszowy) oraz Brzeszcze. Reszta zakładów trafi do nowego podmiotu, tzw. Nowej Kompanii Węglowej.

Sob., 18:20:

Sob., 18:05: Porozumienie w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim podpisali pełnomocnik rządu ds. restrukturyzacji górnictwa Wojciech Kowalczyk oraz szef śląsko-dąbrowskiej Solidarności Dominik Kolorz, w obecności premier Ewy Kopacz, ministrów: Włodzimierza Karpińskiego i Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz licznego grona związkowców i samorządowców śląskich.

SŁOWA KLUCZOWE

 

POLECAMY

KOMENTARZE (6)

 • Ja do Szopena - odpowiedz.
  Chlopie byles na 800 oder 1000 m pod ziemia ? Zjedz szola na dol to w portki narobisz , a jakbys musial 7 godzin na dole zapieprzac to bys wiedzial za co gornicy powinni dostac te 13 i 14.
  Zrob se wycieczke do takiej kopalni dla turystow to sie dowiesz prawdy i nie bedziesz pisal bzdur.
 • Czy powtorzy sie "WUJEK" z 1981 roku?
  No nareszcie jest demokracja w POLSCE ale problemy jakie byly za Komuny takie sa teraz.Kto rzadzi ma wladze.Gornicy w 81 roku zostali spacyfikowani i pomordowani bo walczyli o swoje.Teraz tez walcza o swoje ,czyli nic sie nie zmienilo .Czy za Komuny czy teraz gornicy musza walczyc o swoj byt.Prezes sobie forse skrobie i czeka na dezycje aby z rzadu (ktory jest wlascicielem) Ktos Go wyrzucil ze stanowiska. Za komuny wywiezli by Go na taczce i juz.Milionowe straty dziennie dlatego tylko ze On nie chce odejsc , a moze dac Mu jeszcze wyzsze stanowisko co ? Byl taki film za Komuny- Poszukiwany Poszukiwana-trzeba popatrzec , tam byl dyrektor z zawodu ??? Teraz tez chodzi tylko o kase.A gornicy stojcie sobie na mrozie ,moze Ktos sie ruszy a moze i nie. Prawda jest jedna, z gornikami niech nie zaczynaja ,bo moze to miec bardzo zly koniec.Slask to nie Gorole, tam jest jeszcze to brakuje innym w Polsce.Jesli Slask stanie to pozal sie Panie Boze.
  Odbije sie to nie tylko w Warszawie ale takze tam ,gdzie sie te unijna polityke robi (Oni tam robia z ludzi idiotow)Ta polityka doprowadza ( i doprowadzila juz) w wielu krajach do nedzy ,strajkow,bezrobocia i biedy.Walczyli o demokracje , ale czy o taka ?
 • Te strajki chyba nie wiele dają, bo i na portalu gowork.pl/opinie_czytaj,56162 górnicy pisza, że wcale nie sa do nich chętni, dziwna sprawa.

POLECAMY

 • ZMIEŃ WIDOK:

 • Specjalizujemy się w tworzeniu zintegrowanych rozwiązań w obszarze komunikacji biznesowej.
 • Wirtualny Nowy Przemysł Rynek Zdrowia Farmer Nowy Przemysł Dla handlu Promocjada
  Property News Portal Samorządowy Giełda rolna Rynek aptek Infodent24 House Market
  Portal Spożywczy Property Design Rynek Seniora Koszyk cenowy Sady Ogrody Centrum Kreowania Liderów
 • Serwisy i wydawnictwa o budowie i urządzaniu domu.